BLOG Kazimierza Turalińskiego

TO WCALE NIE WOJNA Z ISLAMEM, TYLKO WOJNA KULTUR

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zamachy terrorystyczne w Unii Europejskiej dokonywane są głównie przez dwie kategorie sprawców: muzułmanów ukształtowanych przez getta religijne i pełen protestu islamski hip-hop oraz uchodźców (bojowników) z państw od dawna ogarniętych wojną. Poza tymi kategoriami znajdują się jednak miliony muzułmanów żyjących w zachodnim kręgu kulturowym i identyfikujących się z naszymi wartościami.

Przez to stają się wizerunkowymi ofiarami szaleństwa ekstremistów, a poza Europą giną w zamachach na umiarkowane meczety i przedstawicieli łagodnych odłamów Islamu. Jednocześnie - co jest zamierzone przez terrorystów - ulegają agresji odwetowej (słownej i fizycznej). Wiedzą, że nie pozostawiono im wyboru. Jeśli powrócą na Bliski Wschód lub do innych państw, z których przybyli do Europy lub Ameryki, zostaną zgładzeni. Jeśli zostaną w swoim nowym domu - będą zepchnięci na margines społeczeństwa, znienawidzeni i upokorzeni. Mimo tego wielu z nich chce współtworzyć bezpieczny świat. Kiedy FBI wprowadziło agenta do jednego z kalifornijskich meczetów, otrzymało od tamtejszej społeczności setki informacji o realnym zagrożeniu terrorystycznym. Oficer próbujący zjednać sympatię potencjalnych ekstremistów wzbudził głoszonymi poglądami ogromny niepokój... Pomimo tego kilku szaleńców wspieranych życzliwą sympatią gett religijnych wykreowało ekstremistyczny wizerunek wszystkich wyznawców Allaha, którzy są tak różni, jak różne są sympatie piłkarskie mieszkańców Polski.

Wojna religijna nie może zostać rozstrzygnięta inaczej niż zmiażdżeniem wroga - zwłaszcza, gdy po obu stronach barykady znajdują się łącznie miliardy uzbrojonych po zęby ludzi, gotowych walczyć o swoje wartości lub chociażby o ziemię i kobiety. Na szczęście ona wcale nam nie grozi! Wielu szalonym imamom wierzących w radykalną wykładnię Koranu, ultranacjonalistom, czy zasiadającym w parlamentach najbogatszych państw jastrzębiom wojny marzy się rozpętanie piekła, które wyludni planetę. Do grona beneficjentów konfliktu należeliby też bankierzy, przemysłowcy i międzynarodowe korporacje zbrojeniowe (wojna napędza koniunkturę jak nic innego), rządy państw po uszy zadłużonych (gdy armaty strzelają długów się nie spłaca) i masy uciśnionej biedoty, niemającej nic do stracenia poza nędzą. To beczka prochu czekająca na iskrę, którą kategorycznie nie jest jednak religia. Wyraźnie widać, że czynnik wiary nie jest tutaj dominujący, nie jest nawet istotny na tle pozostałych.

Wojna zewnętrzna-konwencjonalna (Irak, Syria) i wewnętrzna-asymetryczna (Francja, Niemcy, Anglia) może zostać powstrzymana wyłącznie poprzez rozwiązanie fundamentalnego problemu współczesnego świata - biedy i braku perspektyw. Miliony uchodźców nie wiedzie do nas wola demograficznego podboju starego kontynentu i szerzenia wierzeń proroka. Ich motywy są w zupełności materialistyczne - łatwo dostępne kobiety i wygodne życie na zasiłku. Wspomniane getta jak podparyskie Clichy, obóz dla uchodźców we francuskim porcie Calais, czy też od pokoleń hermetyczne etnicznie dzielnice w Belgii i Niemczech, żyją patrząc przez szybę na dobrobyt białych ateistów i chrześcijan, co potęguje ich wyobcowanie oraz nienawiść. Podobnie jak w przypadku nowojorskiego Harlemu tak i tutaj króluje lokalny hip-hop śpiewany w narodowych językach. Żądania wysokich zasiłków zmieszane z młodzieńczym gniewem dopiero wtórnie opierają się na religii. Ciężko jest zabić siebie oraz przypadkowych ludzi za spowodowany lenistwem brak szans na awans społeczny. Łatwiej umiera się dla idei, wyższego celu, takiego jakim jest zbawienie i oczywiście - tłum dostępnych seksualnie kobiet. Pierwsza wizja śmierci to czerń i nicość, druga - raj. Zbrodniarz przestaje dostrzegać w lustrze kryminalistę krzywdzącego słabszych, a zaczyna widzieć wojownika karzącego niewiernych...

Nie powstrzymamy już zamachów w Europie, możemy jednak prawidłowo zidentyfikować zabijającego nas wirusa. To nie wojna religijna, tylko wojna kultur. Walczą w niej nie muzułmanie z chrześcijanami i ateistami, a biedota z klasą średnią i bogaczami. Wielu chciałoby rozpętać wojnę religijną, ale zielony sztandar proroka odgrywa tutaj wtórną rolę. Rozszerzone samobójstwa bez Islamu zdarzają się nawet w Polsce, dlaczego więc nie miałyby przytrafiać się w wielokulturowych tyglach jakimi są Francja i Wielka Brytania? Ich systematyczny wzrost jest obecnie nieunikniony, tego nie powstrzymamy. Zależy od nas jednak to, czy postąpimy zgodnie z życzeniem szaleńców i pozwolimy się wciągnąć w nową wojnę światową, którą zakończą czystki etniczne i religijne na terytorium Europy, czy dojrzale ocenimy sytuację. Getta tureckie i arabskie muszą zostać (pokojowo) rozbite, marsze "uchodźców" zatrzymane, konflikty do Libii po Afganistan wygaszone - jeśli trzeba, to bezwzględnymi operacjami lądowymi i odbudową lokalnego przemysłu oraz normalności, tak by kolejne pokolenia widziały sens budowania, a nie jedynie niszczenia i zabijania. Posprzątanie świata islamu nie zmienia faktu, że liberalna i gościnna Europa nie ma racji bytu. Granice należy zamknąć, tutejszych zbrodniarzy wyłapać i osądzić, a uczciwych obywateli wyposażyć w odpowiednie do zagrożenia środki obrony. Robiąc to wszystko nie możemy jednak tracić z oczu tego co najważniejsze - to nie wojna z Islamem tylko wojna z kulturą prymitywnej przemocy i z biedą. To nie czas nowych wypraw krzyżowych a rewizji starego ładu świata.


Kazimierz Turaliński

22 marca 2017 r.

 

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x