BLOG Kazimierza Turalińskiego

Co się stanie, gdy świat powie Trumpowi - "SPRAWDZAM"?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Donald Trump intensywnie testuje wszystkich wrogów Ameryki - ekstremistów islamskich z Afganistanu, komunistyczny reżim Korei Północnej i sojusz syryjsko-rosyjski. Polityka globalnego kowboja rozstawiającego innych po kątach nie różni się niczym od terroru szkolnego korytarza przez chuligana - przestaje działać w chwili, w której ktoś da mu w nos.

Jedna z największych bomb konwencjonalnych świata, ważąca około 10 ton GBU-43/B (bomba paliwowo-powietrzna wielkiego kalibru) została zdetonowana w prowincji Nangarhar w Afganistanie w celu zniszczenia tamtejszych podziemnych tuneli Państwa Islamskiego. Podobno zniszczenia są ogromne, zginąć też miało mnóstwo bojowników ISIS. Oficjalnie nic nie wiadomo na temat ofiar cywilnych, lecz tych z całą pewnością musi być również wiele, w tym chociażby wśród rodzin bojowników. Terroryzmu to nie zlikwiduje, tu nie chodzi o fizyczną eksterminację około 1,5 miliarda Muzułmanów, ale wygranie wojny kultur, a w tej zwycięstwo bombami jest niemożliwe. Śmierć ludzi to efekt uboczny: istotne było wysłanie komunikatu do innych wrogów Waszyngtonu.

Prezydent USA od kilku dni zapowiada szybką rozprawę z autorytarnym reżimem rządzącym Koreą Północną - przy wsparciu Chin lub własnymi siłami. Nie ulega wątpliwości, że dynastia Kimów zamieniła swój kraj w gigantyczny obóz koncentracyjny, gdzie prawa człowieka nie istnieją a miliony ludzi żyje w głodzie i w nędzy, aby armia mogła konstruować nowe rakiety i broń nuklearną. Do tego dyktator wciąż terroryzuje swoich sąsiadów - Koreę Południową i Japonię. Uderzenie armii amerykańskiej nie wyzwoli jednak nikogo. Cywile zginą w walce użyci jako żywe tarcze, a jedna z największych armii świata (piąta co do liczebności) dokona samobójczego desantu na sąsiadów. Niemal 200 tys. żołnierzy jednostek specjalnych zdoła przynajmniej czasowo zająć gęsto zaludnione tereny, a ich mieszkańcy staną się zakładnikami albo ofiarami czystek etnicznych. Co wtedy? Do tego Seul znajduje się w zasięgu konwencjonalnej artylerii północy, więc na miasto spadną najpierw tysiące pocisków artyleryjskich. W japońskie aglomeracje może uderzyć broń rakietowa, w tym - słabe bo słabe, ale jednak - ładunki jądrowe. Co jeśli któryś uderzy w elektrownię atomową? Wykorzystana zostać może też tania broń biologiczna lub chemiczna. Azja w dzisiejszym (społecznym, politycznym i gospodarczym) kształcie przestanie istnieć, choć dyktator zostanie pokonany. Kolejny sukces demokracji?

Atak na siły syryjskie był tak naprawdę testem Władimira Putina i gotowości Kremla do konwencjonalnej i politycznej konfrontacji z armią amerykańską. Testem pozornie wygranym przez Donalda Trumpa - tomahawki uderzyły w obrane cele, a Rosja zachowała powściągliwość. Do czasu jednak. Dziś Putin nie może równać się z USA, ale uczynił kraj odpornym na sankcje gospodarcze (dziś w rosyjskich sklepach znajdziemy jak przed laty wszystkie produkty konsumpcyjne - z tym że produkcji krajowej, czyli dostępne bez eksportu kapitału), kończącym modernizację armii i nieźle funkcjonującym w ramach grupy państw BRICS. I wyczekuje na odpowiedni moment, który nadejdzie wtedy, gdy Trump uwikła się w walkę na innym froncie...

Dziś polityka Donalda T. robi dobre wrażenie na słabym moralnie i zbolałym od ataków terrorystycznych zachodzie Europy. Ale do czasu. Polityka twardej ręki i ustawiania po kątach działa tak długo, aż ktoś nie powie głośno: SPRAWDZAM! I co wtedy zrobi Ameryka? Co jeśli w odpowiedzi na groźby Trumpa Kim dokona samobójczego ataku na Japonię i Koreę Południową? Co jeśli rosyjska i syryjska broń zostanie użyta z pełną mocą przeciwko antyassadowskim rebeliantom albo nawet okrętom USA? Trump powie - A NIE MÓWIŁEM? Nie zauważy jednak, że to on sprowokował swoich równolatków do tego, aby razem stawili mu opór. Nikt przecież nie mianował go dyżurnym (prezydentem świata), sam wybrał dla siebie taką funkcję i nie dba o to, jakie będą skutki jej sprawowania. W Amerykę nikt nie uderzy, chronią ją oceany, arsenał nuklearny i potężne siły konwencjonalne. Ale Kurdów, rebeliantów, Ukraińców, Polaków, Japończyków, Koreańczyków z południa nie chroni nic. Tych amerykańskich chłopców, którzy jako pierwsi odczują ogień na własnej skórze też. Polityka silnej ręki jest potrzebna, ale problemy trzeba rozwiązywać po kolei - od najsłabszych. Wojna na wszystkich frontach położyła już "niepokonaną" III Rzeszę, Napoleona Bonaparte i carskich białogwardzistów. Położy też (głównie gospodarczo i prestiżowo) Amerykę, a innym przyniesie biblijny Armagedon. Oby nie.

Pamiętajmy - odpowiedzi Trumpa na "sprawdzam" mogą być tylko dwie: podkulenie ogona i wycofanie, albo... (prawdopodobnie nuklearna) III wojna światowa. Każdy scenariusz niesie więc dla nas bardzo negatywne skutki.


Kazimierz Turaliński

14 kwietnia 2017 r.

 

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x