Artykuły

Biznes Kaczyńskiego z człowiekiem Putina

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pieniądze ważniejsze od brata? Wygląda na to, że pragmatyzm biznesowy Jarosława Kaczyńskiego mógłby zaskoczyć niejednego wilka giełdowego. Bo czy można walczyć z Rosją o sprawę Smoleńska i niepodległość Ukrainy, domagać się wręcz wzmacniania sankcji gospodarczych nałożonych na Moskwę a zarazem oferować kontrakt o wartości 1,3 miliarda zł Rosjaninowi, w dodatku powiązanemu ze sprawą katastrofy z 10 kwietnia i Władimirem Putinem?

Jak dowiadujemy się z głośnej sprawy spółki Srebrna, jej flagową inwestycję (budowę wieżowca w centrum Warszawy) zrealizować miała austriacka spółka Strabag – znana m.in. z budowy polskich dróg w latach tzw. afery autostradowej i kilku skandali w Niemczech, na Węgrzech i w Afryce. W Polsce kadra Strabaga była podejrzewana o udział w zmowie cenowej (wszystkich uniewinniono, sądy uznały dowody z podsłuchów za nielegalne), natomiast w sprawie korupcji i prania brudnych pieniędzy przy budowie łącznika między autostradą A4 z węzłem Krzyż a drogą wojewódzką nr 977 w Tarnowie Strabag zawarł z miastem ugodę i wspólnie z inną spółką budowlaną wypłacił odszkodowanie w wysokości 32 milionów zł. To jednak „drobiazgi”. Jest jeszcze jedna istotna informacja, która w tej sytuacji wydaje się zaskakująca.

Za pośrednictwem cypryjskiej spółki Rasperia Trading Ltd właścicielem 25,9% akcji, co umożliwia blokowanie decyzji innych akcjonariuszy a więc faktyczną kontrolę nad austriacką spółką, jest Oleg Deripaska. Rosyjski miliarder, do niedawna najbogatszy Rosjanin. Przyjaciel Władimira Putina i sponsor jego kampanii wyborczych. Podejrzewany przez Zachód o związki z rosyjską mafią (m.in. publikacje Financial Times, przesłuchania w Hiszpanii i Anglii, jednakże bez postawienia zarzutów). Objęty zakazem wjazdu na teren USA w związku z podejrzeniem zlecenia zabójstwa, wymuszeniami, korupcją i praniem brudnych pieniędzy. Znany z otaczania się w biznesie byłymi oficerami KGB. Przyjaciel amerykańskiego konsultanta politycznego Paula Manaforta skazanego za oszustwa podatkowe, oszustwa bankowe i brak zgłoszenia zagranicznych kont bankowych, co ujawniono w toku śledztwa dotyczącego ingerencji Rosjan w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. Właściciel zakładów lotniczych w Samarze, w których po raz ostatni remontowano polskiego Tupolewa przed katastrofą w Smoleńsku. Według niektórych to właśnie ten remont, powierzony Rosjanom, miał skutkować śmiercią Lecha Kaczyńskiego i pozostałych członków delegacji katyńskiej 10 kwietnia 2010 r.

Nawet najbardziej zagorzały krytyk Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie spróbowałby mu przypisać współpracy biznesowej z Rosjanami i to w dodatku z kontrahentem tak bardzo sprzecznym z jego dotychczasowym wizerunkiem politycznym. Jak się jednak okazuje, ten wytrawny polityk jest zarazem wytrawnym biznesmenem i potrafi bez sentymentów oddzielać interesy od prywatnych antypatii. Ale to co jest do zaakceptowania w biznesie, niekoniecznie zasługuje na pochwałę w polityce.

Z jednej strony – mamy ciągłe komunikaty od premiera Mateusza Morawieckiego o zwalczaniu rajów podatkowych i surowym zwalczaniu wszelkiego naginania prawa w biznesie. Z drugiej – współpracę jego politycznego protektora z podmiotami cypryjskimi omijającymi (popierane przez Jarosława Kaczyńskiego!) sankcje nałożone na Rosję i zarazem prowadzącymi optymalizację podatkową. Z trzeciej strony ścigamy polskich drobnych przedsiębiorców za wyimaginowane występki paragonowe i zbrodnie vatowskie, a z czwartej powierzamy strategiczną inwestycję prawicowego środowiska politycznego spółce wiązanej ze zmowami cenowymi i skandalami na terytorium Polski. Z piątej strony obecny rząd buduje wyborczą potęgę na polityce anty-rosyjskiej, anty-putinowskiej i katyńsko-smoleńskiej, a z szóstej – prowadzi miliardowe (kredyt na inwestycję miał sięgnąć 1,3 miliarda zł) interesy ze świtą Putina odpowiadającą za ostatni remont Tupolewa w Samarze. I jak teraz wiarygodnie krytykować Niemcy za Nord Stream II i krzyczeć o zagrożeniu zbrodniczą agresją ze Wschodu?

Trudno tutaj mówić o zwykłej niespójności politycznej. Zdecydowanie mamy do czynienia ze skrajną hipokryzją i z wykorzystywaniem naiwności części wyborców. I na tym właśnie polega afera „Srebrnej”. Chciałoby się wierzyć, że Jarosław Kaczyński po prostu nie wiedział o tym, kto zainwestował majątek w tę konkretną spółkę budowlaną, ale rozsądek podpowiada, że po prostu nasi liderzy polityczni sami nie wierzą w te bzdury, które publicznie wypowiadają a to co robią jest tego najlepszym dowodem...


Kazimierz Turaliński

5 kwietnia 2019 r.

Ps.

Sprawą Strabaga zajmowałem się dwukrotnie: pierwszy raz w latach tzw. afery autostradowej, kiedy weryfikowałem powiązania biznesowe i działalność tej spółki na terytorium Polski, a drugi trwa od ponad roku i dotyczy bardzo „ciekawych” m.in. niemieckich, węgierskich i ponownie polskich wątków. Nie ukrywam, że to całkiem potężny koncern budowlany i w innych okolicznościach jego wybór nie rodziłby większych kontrowersji, ale jest niemożliwy do pogodzenia z fundamentami wizerunkowymi PiS-u i tym, o co rzekomo to środowisko polityczne walczy od 29 maja 2001 r., przez Gruzję i Ukrainę, po Smoleńsk.

Ps. 2

Nie, to nie jest fake news, tylko powszechna na Zachodzie i w Rosji wiedza. Każdy z Czytelników może ją bez trudu zweryfikować, wystarczy podstawowy angielski (ewentualnie rosyjski) i wyszukiwarka google. Uwaga – Polska wikipedia ma nieaktualne informacje.

Ps. 3

Nie opowiadam się po żadnej stronie dzisiejszej politycznej barykady, ale opowiadam się „przeciwko”. Tak jak ujawniałem skandale w kręgach władzy za rządów SLD i Platformy Obywatelskiej, tak też teraz zwracam uwagę społeczeństwa na to, co obciąża Prawo i Sprawiedliwość. Stawanie murem za konkretną partią pozbawia w mojej ocenie cech obywatelskości, gdyż interes żadnej partii nie będzie nigdy w pełni zbieżny z interesem kraju ani narodu. Rolą wyborcy jest patrzeć na ręce każdej kolejnej władzy, rolą fanatyka – na przekór faktom ślepo ją popierać.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x