BLOG Kazimierza Turalińskiego

Dziś już nie ma w Policji psów, są szczeniaki i koty spaślaki...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

PSY III w imię zasad skur... to film o zabójstwie Igora Stachowiaka dokonanym przez zdemoralizowanych policjantów, których w dzisiejszej Polsce ukarać może tylko brutalna przemoc, gdyż prawo stoi przeciwko sprawiedliwości. Przypominam, że człowiek który ujawnił zabójstwo Stachowiaka jest tak jak ja niszczony przez prokuraturę kielecką fałszywymi zarzutami mającymi stanowić zemstę zaprzyjaźnionych z mordercami polityków. Bo tak dzisiaj wygląda Polska, zło i dobro zamieniły się miejscami, diabeł dzierży ornat w dłoni a kryminalista miewa więcej honoru od pseudo-oficera.

CZY PSY III TRZYMAJĄ POZIOM POPRZEDNICH CZĘŚCI? Nie, bo jak zawsze wiernie oddają klimat swoich czasów, a te nie mają już w sobie nic z dawnego etosu, nie ma barykady a starsi panowie pamiętający inny świat to relikt przeszłości, który musi zostać brutalnie zamordowany przez młodych, pozbawionych oporów i pewnych swej bezkarności. Dobry człowiek umiera we łzach (nie powiem który), zły śmieje się mu w twarz. A na około pełno kolorów, drogich samochodów, wymuskanych domów na przedmieściach i wielkich wieżowców - żyć nie umierać... Smutno, że duszą jestem już z tymi emerytami, tak jak oni nie rozumiem dzisiejszego świata. Śmieszny akcent to 40-letni Dorociński, który przy Pazurze i Lindzie jest tak nieporadny, jak dawniej małe dzieci przy rodzicach. Niby "duży" a nic nie rozumie i uczy się dopiero życia. Takich też trzeba, ale na przekór słowom poety jest on dziś tą siłą, która dobra pragnąc wiecznie zło czyni...

Zobaczcie ten film, warto. Zobaczycie oczami Pazury i Lindy jak wygląda m.in. kielecka rzeczywistość, w którą mimo swojej woli ja i wielu innych starych "psów" zostaliśmy uwikłani. Zobaczycie jak to jest przeżywać dramat, gdy cały świat z tego kpi bo przecież "nic się nie stało", wracaj do domu i nie przeszkadzaj. Przypomnę, że ludzie z Kielc grozili mi, że jeśli trafię na tamtejszy komisariat skończę jak Stachowiak, co nabiera dodatkowego wydźwięku zważywszy, że jak już wspominałem człowiek który ujawnił tamtą policyjną zbrodnię również jest tam niszczony. Bo dziś policjanci i prokuratorzy solidaryzują się nie z ludźmi mówiącymi głośno prawdę, tylko z mordercami. I tak jak na filmie, nie zmieni się to tak długo, jak długo grupa emerytów nie przypomni sobie jak to się załatwiało za dawnych lat. I to jest ta ostatnia podróż, którą trzeba odbyć W IMIĘ ZASAD i bez względu na cenę, a z której już nie powróci żaden Pies. Po nich zostaną tylko koty. Tłuste, leniwe, głaskane ręką skorumpowanego pana koty spaślaki. I w takim świecie przyjdzie Wam żyć. Współczuję.


Kazimierz Turaliński

22 stycznia 2020 r.

Ps.
To naprawdę rola życia Pazury.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x