BLOG Kazimierza Turalińskiego

Opozycyjni politycy i dziennikarze wiedzą, ale milczą. Co kryją?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mały test na uczciwość opozycji i dziennikarzy. Od jakiegoś czasu rozsyłam dowody ujawnionych przeze mnie przestępstw, z którymi nie bardzo można polemizować: akty notarialne, dokumenty KRS, zdjęcia, wypowiedzi konkretnych osób, namiary na miejsca wspólnej pracy potwierdzające znajomość i współpracę polityków oraz przestępców, czyli wszystko to co jest niezbędne do ośmieszenia nieuczciwego polityka lub do postawienia zarzutów przestępcy. Mówimy tu o praniu brudnych pieniędzy, przestępczości zorganizowanej, korupcji, wielomilionowych oszustwach, pedofilii...

Będę co jakiś czas publikował nazwiska polityków i nazwy redakcji, które dostały te dowody i tym samym okłamali swoich wyborców oraz czytelników. Na początek pozdrawiam Borysa Budkę z Platformy Obywatelskiej. Oddzielmy tchórzy i pozerów od tych, którzy naprawdę chcą coś zmienić na lepsze, może akurat Borys Budka jeszcze nas miło zaskoczy? Zobaczymy, możecie go pytać. Pomóżcie mi i też piszcie do polityków i dziennikarzy - tych lokalnych i tych z pierwszych stron gazet, dopytujcie dlaczego ignorują fakty, pytajcie dlaczego się boją albo dlaczego są aż tak leniwi?

Dowody albo miejsca, gdzie te dowody są dostępne dla mediów i organów ścigania, przekazuję do osób, które najgłośniej krzyczą w sprawie "dyktatury" Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Mariusza Kamińskiego, a według mojej wiedzy niewiele robią aby ją faktycznie zakończyć. Mówię im: SPRAWDZAM! Czy jesteście kanapową, szczekającą niczym york proszący o ciasteczko, opozycją? Czy jako dziennikarze odważnie potraficie pisać tylko o tym, że kierowca Jarosława Kaczyńskiego nie gasi silnika na Żoliborzu?

Nie zależy mi na promocji mojego nazwiska, zawsze wprost informuję, że jeśli ktoś nie chce ponosić odpowiedzialności za moje słowa to może posłużyć się moim nazwiskiem, ale jeśli ktoś nie jest leniwy to będę szczęśliwy jeśli sam zweryfikuje podawane przeze mnie fakty i ogłosi je jako swoją informację - grunt aby ujawnić prawdę, a kto to zrobi nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia. Kto mnie zna ten wie, że ja parcia na szkło nie mam, zaproszeń do telewizji nigdy nie przyjmowałem, w mediach wypowiadam się rzadko i nie wrzucam na FB zdjęć ze spotkań ze sławnymi ludźmi. Mnie to nie kręci, dobrze mi będąc jedną z miliona anonimowych twarzy w tłumie i nie chcę tego zmieniać, ale jestem gotowy poświęcić moją prywatność dla nagłośnienia tego zła, które się w Polsce dzieje. A tymczasem druga strona - polityczni i dziennikarscy celebryci - żeby nie narażać się na gniew funkcjonariuszy CBA ani włoskich i ukraińskich bandytów wolą wałkować bezpieczne tematy. Do nich należy np. nastoletnia Greta, czy sądy, w których sprawie protestują już i tak miliony, a wszystkich nie wyłapią więc podczepić się pod stary protest można bezpiecznie. Mała to chwała iść na końcu wielkiego pochodu, wielki wstyd, że czołowi polscy politycy i dziennikarze nie mają dość charakteru by stanąć na jego czele z nowymi i naprawdę niebezpiecznymi tematami, za które można skończyć życie jak słowacki dziennikarz śledczy Jan Kuciak zamordowany strzałem w serce.

Mimo tego apeluję do opozycyjnych dziennikarzy i polityków, aby odpowiedzialność za ujwnienie prawdy wzięły na siebie także te osoby. Odwagi! Weryfikujcie moje słowa, sprawdzajcie dowody które udostępniłem np. w mojej bezpłatnej książce pt. "Zbrodnie Prawicy". To naprawdę nie jest trudne, każdy może na własne oczy sprawdzić akta KRS i potwierdzić ujawnione przeze mnie powiązania, w tym spółki braci Kaczyńskich z neapolitańskimi gangsterami z Kamorry, czy pewnego prawicowego premiera z ukraińskiemi sutenerami z Podkarpacia stręczącymi dzieci pedofilom, a także innego posła PiS-u, który zasiadając w sejmowej komisji ds. służb specjalnych jednocześnie miał fundację z kryminalistą karanym dawniej za włamania a następnie zajmującym się oszustwami ekologicznymi wartymi dziesiątki milionów zł. Ja dałem radę, Wy też dacie!

Jan Kuciak pisał o powiązaniach słowackich polityków z mafią włoską i przestępcami - jego reportażami śledczymi nie przejmował się nikt, wielu się z niego śmiało i wyszydzało. Dopiero po jego zabójstwie ludzie otwarli oczy na związki polityków z włoskimi gangsterami, premier utracił stanowisko a przestępcy usłyszeli zarzuty. Wcześniej nikogo jego słowa nie obchodziły. W Polsce jest tak samo. Dlaczego? TU POSTAWIĘ BARDZO ŚMIAŁĄ TEZĘ:

Ponieważ media w Polsce są "plemienne" i bardzo strachliwe z powodu tej plemienności, a w świecie polityki istnieje cicha granica, której się nie przekracza z uwagi na doktrynę gwarantowanego wzajemnego zniszczenia (np. PiS złamał ją w sprawie Banasia, dotrzymał w sprawie Kuchcińskiego). Strach tworzy Omertę, zmowę milczenia, a plemienne media wiszące na promowanych przez nich politykach przez plemienną lojalność również tej omerty przestrzegają. Innymi słowy na wielu polityków opozycji też są kwity, więc nie wolno ruszać tematów które mogłyby zapoczątkować efekt domina - taki który we Włoszech na początku lat 90-tych zniszczył wszystkie 5 partii rządzących krajem od wojny. I dlatego w Polsce nikt nie ruszy niczego ważnego, tylko drąży się sprawy sprzed 10 lat - takie jak prehistoria Agenta Tomka (Tomasza Kaczmarka) i willi Kwaśniewskich, które dzisiaj nie mają już większego znaczenia. I taki sezon ogórkowy będzie trwał aż do dnia, gdy któremuś z polskich dziennikarzy lub społeczników przestrzelą głowę. Chyba, że ktoś wreszcie okaże odwagę i przełamie tabu mówiąc głośno, że "prezes jest nagi".

Jeśli chcecie zmiany - sami nią bądźcie. Przesyłajcie moje materiały do polityków i dziennikarzy, wklejajcie je na ich publicznie dostępnych stronach, oznaczajcie ich w swoich postach i udostępnieniach moich postów, żądajcie ustosunkowania się do tych faktów, niech powiedzą dlaczego NIEPODWAŻALNE POWIĄZNIA wynikające nawet z KONTROLI AKT KRS SPÓŁEK HANDLOWYCH są przez nich przemilczane. Co mają do ukrycia? Dlaczego nie chcą ujawnić wyborcom skandalicznych powiązań przestępców i polityków? Wtedy będą musieli ujawnić prawdę. Albo odejść, jeśli sami też są skorumpowani.

 

Kazimierz Turaliński

1 luty 2020 r.

Polecane artykuły uzupełniające - również do rozsyłania:

http://turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/81-prawo-i-przestepczosc/324-ksieza-posredniczyli-miedzy-bracmi-kaczynskimi-i-gangsterami-a-edward-mazur-stal-na-drodze-spolce-srebrna

http://turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/80-polityka-wydarzenia/319-nigdy-nie-poznamy-calej-prawdy

http://turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/80-polityka-wydarzenia/301-biznes-kaczynskiego-z-czlowiekiem-putina

http://turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/80-polityka-wydarzenia/305-amber-gold-raport-cz-1-zadne-pieniadze-nie-zginely

http://turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/80-polityka-wydarzenia/302-szantaz-porno-nagraniami-zamiast-akcji-agenta-tomka

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x