BLOG Kazimierza Turalińskiego

Zegar tyka, a Durnie w czasach apokalipsy...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Drogi Durniu, jeśli jesteś w gronie moich przyjaciół to musisz zrozumieć, że nadal Cię lubię, chociaż uważam za człowieka niebezpiecznego. Śmiertelnie niebezpiecznego przez Twoją głupotę. A że czasu zostało przynajmniej niektórym z nas mało, to dziś będę pisał krótko.

1. Porównujesz liczbę zgonów z powodu koronawirusa do nowotworów, grypy albo w ogóle do średniej dziennej liczby zgonów i myślisz, że jesteś sprytny. Wybacz, ale jesteś osłem, który nie potrafi liczyć a gwiazdy na niebie uważa za świetliki poprzyklejane do tego tam granatowego w górze. Gdyby było inaczej wiedziałbyś, że nie liczą się same liczby a prędkość ich przyrostu.

31 stycznia liczba ofiar koronawirusa wynosiła 259.

29 lutego liczba ta wyniosła 2977 zmarłych.

31 marca liczba zmarłych sięgnęła 42 309.

Dostrzegasz teraz dziurę w swoich "sprytnych" porównaniach? Liczba umierających co miesiąc mnoży się ponad 10 razy! To znaczy, że jeśli tempo to zostanie utrzymane (a powoli wręcz przyspiesza!) to:

30 kwietnia będzie około 300-400 tysięcy zmarłych.

31 maja liczba zmarłych sięgnie 3 lub 4 milionów.

30 czerwca będzie to... ile? Policzysz sam?

Znasz nowotwory, które co miesiąc dziesięciokrotnie powiększają liczbę uśmiercanych ludzi? Znasz taką śmiercionośną grypę? Zatem pędź po Nobla z medycyny, bo jakby to powiedział Ferdynand Kiepski, odkryłeś coś co się "fizjonomom nie śniło".

2. Śmiertelność koronawirusa to tylko 1%, więc wymyśliłeś, że nic Ci nie grozi i Twoja rodzina jest bezpieczna, bo grypa ma niewiele mniejszą. Niestety, nie jest, a Ty jeśli w to wierzysz jesteś osłem do kwadratu. Tak, w stosunku do wszystkich chorych śmiertelność oscyluje około paru procent, ale nie tak się ją prawidłowo liczy. Choroba rozwija się realnie do kilkunastu dni od zakażenia, później trwa co najmniej kilka dni, po czym następuje ozdrowienie lub śmierć.

Jeszcze miesiąc temu chorych było 88 585, dziś liczba chorych zbliża sie do miliona. Dlatego śmiertelność tego miliona będzie możliwa do oceny dopiero za jakieś 2-3 tygodnie, dziś oceniamy liczbę zgonów przypadających na tamte 90 tysięcy. Sęk w tym, że porównując grupę ludzi wyleczonych ze zmarłymi ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA AŻ 19%! Dla porównania, grypa to około 0,1% - 0,2%!

Aktualne dane: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Przypomnę, że obecnie np. leczony HIV pociąga za sobą znikome ryzyko śmierci, a jakoś nie kłujesz wszystkich wokoło zakrwawioną igłą pożyczoną od narkomana twierdząc, że zagrożenie jest znikome. Dlaczego więc przeszkadzasz ratować ludzi przy śmiertelności sięgającej prawie 1/5 zarażonych? Masz ambicje zostania seryjnym mordercą?

3. Umierają tylko starsi ludzie i chorzy na serce, nowotwory i cukrzycę, więc nie ma sprawy! Pewnie, że nie ma. Bo przecież prawie nikt na te choroby nie choruje i łatwiej spotkać w Polsce jednorożca niż sercowca czy pacjenta onkologicznego? Otóż nie, drogi Przyjacielu - te choroby występują powszechnie i w Twoim bloku, w Twojej rodzinie, w Twojej klasie na pewno masz kilku "z chorobami współistniejącymi" dla których koronawirus to w zasadzie pewny wyrok śmierci. Patrząc z tej perspektywy możemy od wypadków śmiertelnych samochodowych odliczać ludzi z "chorobami współistniejącymi" - statystyka będzie wyglądała od razu lepiej, ale co to zmienia? Trup to trup, a gdyby nie wypadek lub koronawirus to by trupa nie było!

Możesz liczyć jak chcesz, ale bezwzględna liczba trumien jest zbyt duża abyś mógł ją udźwignąć, dziś 1 kwietnia jest to już 46 069 drewnianych skrzynek. Dla porównania, polskie straty w wojnie z Niemcami we wrześniu 1939 roku to 66 tysięcy zabitych, a więc niewiele więcej!

4. Liczba zarażonych koronawirusem jest o wiele większa, wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo w domu, więc śmiertelność w stosunku do grypy jest zawyżona. A myślisz, że z grypą tak nie jest i wiele osób nie przechodzi jej w domu bez sięgania po L4? Pewnie, że tak a to sprawia, że identycznie zawyżona jest statystyka śmiertelności grypy, bo zgłaszane służbie zdrowia są tylko jej najpoważniejsze przypadki. I znów sam sobie strzelasz w kolano...

* * *

PODSUMOWUJĄC - jeśli myślisz, że jesteś "sprytny" i nie dasz się "oszukać" politykom, rządowi światowemu i korporacjom, które chcą Cię zmusić abyś siedział w domu i oglądał Netflixa, to mam dla Ciebie złą wiadomość, nie muszą Cię oszukiwać... Sam przed sobą udajesz oryginalnego i bagatelizujesz przez to zagrożenie, narażając swoich bliskich, sąsiadów i też zupełnie obcych przechodniów na śmierć. A korporacje i politycy? Naprawdę myślisz, że zarabiają na tym co się teraz dzieje? Gospodarka upadła, rząd za chwilę zapłaci za recesję i korowody trumien utratą władzy (jest to praktycznie pewne - Duda wygra w cuglach, ale będzie zaszczuty za tą strategię wyborczą bardziej niż za Konstytucję), a beneficjentami koronawirusa będzie co najwyżej pewna wąska grupka spekulantów giełdowych, których Twój bunt ani trochę nie obchodzi. Więcej - ostentacyjnie chodząc po bułki do Biedronki pomagasz im. Nie uważając na wirusa rozsiewasz go i pomagasz w przetrzebieniu gatunku ludzkiego.

Dzięki Tobie korporacje farmaceutyczne zarobią o miliard więcej, a polski restaurator i hotelarz dwa razy więcej straci, bo niska śmiertelność wirusa to jak widać po powyższych liczbach tylko Twoje urojenie Lenin miał na takich oryginalnych buntowników idealne określenie - pożyteczny idiota. Ten jeden raz nie bądź więc "sprytny", nie bądź oryginalny, nie szukaj drugiego politycznego dna - po prostu zostań w domu i uszanuj to, że inni chcą żyć, a Ty nie dostałeś od nikogo licencji na zabijanie. A jeśli masz jeszcze wątpliwości, co do tego, czy koronawirus naprawdę jest groźny, czy to tylko spisek komunistów albo iluminatów, to jeśli nie masz Nobla z medycyny i nie jesteś wirusologiem, to się zamknij, nie mieszaj innym ludziom w głowach i po prostu przeczytaj jeszcze raz powyższe liczby. Matematyka to nie polityka, z nią wypada dyskutować tylko głupcom. I tylko głupcy mogą w czasie zarazy planować imprezę na 30 milionów ludzi. Czyli wybory durnia stulecia.

 

Kazimierz Turaliński

1 kwietnia 2020 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x