BLOG Kazimierza Turalińskiego

Boisz się HIV? Po co, skoro nie wierzysz w epidemię COVID-19?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wielbiciele filmów o zombie uważają, że koronawirus nie stanowi zagrożenia, ponieważ byli w pobliżu chorych i nie zachorowali, a przecież powinni, bo tak jest na filmach. Ale nie zaryzykują stosunku bez zabezpieczenia z chorą na AIDS prostytutką. Dlaczego nie? Zakażenie HIV jest przecież mniej prawdopodobne...

Prowadziłem ciekawą rozmowę z moim Czytelnikiem, który miał kontakt w miejscu pracy z jednym z pierwszych polskich nosicieli wirusa COVID-19 i nie zachorował, nie zachorowali również jego klienci (kilkanaście osób). Skrótem myślowym uznał to za dowód znikomego zagrożenia koronawirusem. I tu pęka serce ludzi odpowiadających za bezpieczeństwo. Ludzie przyzwyczajeni do filmowych zaraz, gdzie po chwili od wykrycia wirusa całe miasto zamienia się w zombie albo chociaż ulice zasłane są zakrwawionymi trupami po gorączce krwotocznej zupełnie źle rozumieją zagrożenie bronią biologiczną i naturalnymi chorobami. Wyjaśnię to na prostym przykładzie.

Zadajmy pytanie, co to znaczy wysokie ryzyko zagrożenia? Czy wiedząc, że ktoś jest nosicielem HIV zaryzykujecie z tą osobą stosunek bez prezerwatywy? Raczej nie, nikt nie chce umierać w cierpieniu ani brać do końca życia szklanki leków dziennie. Wirus HIV w przypadku stosunku vaginalnego bez zastosowania zabezpieczenia zakaża w niespełna 0,08% przypadków (tj. zakażeniu ulega 8 kobiet i 4 mężczyzn na 10 000 aktów seksualnych). Tak, 4 lub 8 przypadków na DZIESIĘĆ TYSIĘCY!

Oznacza to, że gdyby mój Czytelnik zaprosił do siebie do pracy zakażoną wirusem HIV prostytutkę i skorzystał z jej usług bez zabezpieczania wspólnie z nosicielem koronawirusa a następnie ze wszystkimi klientami, którzy przez cały dzień do niego przyszli to... nikt by się najprawdopodobniej nie zaraził HIV. A co więcej - mogłaby ona zostać u niego nawet na tydzień lub miesiąc i ryzyko tego że kogoś zarazi również byłaby znikoma. Zaryzykujecie? No właśnie, ja też nie zaryzykuję. Skąd więc tak wielka beztroska w sprawie koronawirusa? Odpowiedź - z zupełnego braku zrozumienia co jest ogromnym zagrożeniem zakażenia!

Pamiętajmy, że wirus jest bardzo zaraźliwy, jeśli przeciętna chora osoba zarazi 3 kolejne osoby - TAK, TYLKO 3, a więc wizja człowieka który wchodzi w tłum i zaraża wszystkich to fantastyka, to tak nie działa, chyba że na filmach. Typowy chory chodząc cały dzień po mieście zarazi np. 3 osoby, te 3 osoby w ciągu następnych dni zarażą 9, te 9 zarazi 27 itp. Tak powstają epidemie, dlatego tak ważne jest znalezienie pacjenta 0, by wyłapać te 3, 9 lub 27 osób. Tak się zatrzymuje epidemie, a mówiąc że mamy tylko 27 chorych - doprowadza się do milionów ofiar. To jest właśnie zniekształcenie wizji zagrożenia przez filmy, które nie oddają rzeczywistości. Ludzie potykają się nie o góry (inwazja zombie, każdy ugryziony umiera za parę godzin) tylko o kretowiska (nic mi nie jest, idę na miasto bo lekarze histeryzują...).

Ludzie zapominają też, że na ryzyko zakażenia wpływają również inne czynniki - to że Ty się nie zaraziłeś i Twój kolega też nie, to nie dowód na to, że inni nie są zagrożeni, w tym Twoja żona/mąż, rodzeństwo czy przyjaciele. Są różne mutacje koronawirusa (obecnie wyizolowano trzy główne typy - A, B i C), są też różne wrażliwości zależne od odporności organizmu czy nawet od rasy - organizm organizmowi nierówny. Dlatego błagam i apeluję - nie ogłaszajcie końca epidemii albo "wielkiego naukowego oszustwa" z tego powodu, że byliście w Biedronce i nie zachorowaliście. Macie szczęście, podczas wielkiej epidemii dżumy i grypy hiszpanki wiele osób też miało, ale jednak miliony umarły.

Do dzisiaj na koronawirusa umarło już 211,658 ludzi. 1 marca 2020 było zaledwie 3 tysiące ofiar.To byli ludzie. Tacy jak Ty i Twoi bliscy. Pamiętaj o tym i z szacunku do ich życia noś maseczki ograniczające zasięg rozpylanych wirusów i ogranicz wychodzenie z domu nawet jeśli prawo na to pozwala, a Ty niczym weteran z Wietnamu przeżyłeś już kilka wypraw do supermarketu.

 

Kazimierz Turaliński

28 kwietnia 2020 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x