Artykuły

ROSJA - jak kremlowski wywiad rozbił Unię Europejską

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Broń masowego rażenia to już nie atom, liczy się tylko ekonomia i informacja, a w Rosji Putina za jedną i drugą odpowiadają służby wywiadowcze wsparte rozbudowanymi siatkami agenturalnymi z państw Europy i Azji. Dlatego Rosjanie z łatwością są w stanie zabijać zdrajców w dowolnym kraju i reżyserować kryzysy wewnętrzne, a służby Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Francji mogą po fakcie jedynie pisać raporty w jaki sposób Moskwa znów zrobiła co chciała. Przed też piszą i ostrzegają swoje rządy, ale rządy ich nie słuchają. Są przecież ŚWIATŁE, a ŚWIATŁY RZĄD NIE TRACI CZASU NA TEORIE SPISKOWE. W wojnę z Hitlerem też światłe rządy nie wierzyły, a nasz wywiad ostrzegał ze wszystkich sił, jak jakiś pijany oszołom... Tymczasem Wschód działa do bólu schematycznie, powtarzając swoje działania od czasu przedwojennego Kominternu.

Erozja społeczna i polityczna państw zachodnich jest celem samym w sobie, chodzi w niej o to, aby władze poświęcały swój czas i pieniądze na zwalczanie niepokojów na własnym terytorium, a nie zajmowały się rozwojem gospodarki, armii czy blokowaniem działań państw takich jak Rosja i Chiny. Moskwa nie boi się małych państw, nawet jako kolos na glinianych nogach militarnie i finansowo może zneutralizować np. Francję, Niemcy, Włochy czy Wielką Brytanię. Nie może jednak pokonać Unii Europejskiej jako monolitu, stąd od 20 lat, odkąd okrzepły rządy byłego oficera KGB Władimira Putina, podejmowane są działania wywiadowcze (w tym agenturalne i asymetryczne) zmierzające do rozbicia wspólnoty, w tym przez wykorzystanie agentury wpływu, środków aktywnych i dezinformacji. Bardzo skutecznie. Unii dzisiaj już faktycznie nie ma.

Francja - Moskwa finansowała nacjonalistyczny Front Narodowy. Jego szefowa Marine Le Pen odwdzięczała się poparciem dla aneksji Krymu i federalizacji Ukrainy, wysuwała też propozycję dominacji w Europie osią Paryż-Berlin-Moskwa. Wcześniej Rosja finansowała francuską partię komunistyczną. Jednocześnie przez wykorzystanie inspiracji operacyjnej, korupcji i środków aktywnych (w tym zwłaszcza propagandy tzw. ferm trolli i dywersji) nasilane są protesty ruchu żółtych kamizelek, co obok zagrożenia terrorystycznego najbardziej destabilizuje kraj.

Włochy - lider narodowo-katolickiej Ligi Północnej i do niedawna wicepremier, Matteo Salvini nie kryje prorosyjskich poglądów i od lat zabiega na arenie europejskiej o zdjęcie sankcji nałożonych na Rosję po aneksji Krymu. Nieoficjalnie wiadomo, że partia Salviniego korzystała z wielomilionowego finansowania z Moskwy, a także negocjowano przebudowę ideologiczną Europy z demokratycznej na nacjonalistyczną i ściśle współpracującą z Kremlem. W czasie epidemii rządy Niemiec i Francji wprowadziły zakaz eksportu produktów i urządzeń medycznych które mogą być przydatne w walce z koronawirusem, czego skutkiem było zablokowanie nie tylko sprzedaży, ale też zatrzymanie tranzytu takich towarów zamówionych przez władze w Rzymie, choć umierały tam dziesiątki tysięcy ludzi, natomiast Rosjanie wysłali misję medyczną z wojskowymi lekarzami, również z GRU.

Wielka Brytania - największym sponsorem kampanii brexitowej i współtwórcą kampanii Leave.EU był Arron Banks - mąż Rosjanki związany z rosyjskim biznesem i jadający lunche z ambasadorem Rosji w UK. To on dokonał największej w historii wpłaty na fundusz referendalny w wysokości 8 milionów funtów, a później sponsorował twarz Brexitu - Nigela Farage - bez powodu płacąc czynsz za jego willę w Londynie, luksusowy samochód, szofera, ochronę a nawet podróż do USA na spotkanie z Donaldem Trumpem. Premier Boris Johnson odmówił ujawnienia raportu mającego potwierdzać, że społeczne poparcie dla Brexitu na skalę przemysłową symulowały w internecie rosyjskie farmy trolli, choć poprzednia premier Teresa May potwierdziła, że Kreml masowo ingeruje w ten sposób w wybory w wielu państwach europejskich. Nigel Farage ogłasza, że Unia "ma krew na rękach" za zachęcanie do protestów na Ukrainie, zaś wśród światowych przywódców najbardziej podziwia... Putina.

Węgry – premier Wiktor Orban i jego eurosceptyczna, narodowa partia Fidesz rządząca krajem od lat prowadzi politykę ścisłej współpracy z Rosją oraz przyjaźni z Władimirem Putinem. Współpraca dotyczy dostaw rosyjskiego gazu i ropy, kontraktu na rozbudowę elektrowni atomowej o wartości 10 miliardów euro czy realizowanego przez GAZPROM projektu budowy gazociągu Turkish Stream przez Morze Czarne z Turcji na Węgry. Budapeszt odrzuca wartości i prawo unijne, pozostaje w stanie permanentnego konfliktu z Brukselą, a także ostentacyjnie łamie zasadę izolacji Moskwy, manifestuje antyukraińskie nastawienie, a także blokuje porozumienie NATO z Ukrainą.

Grecja - bankrutujący rząd w Atenach od dawna jest w Unii outsiderem jedynie osłabiającym strefę euro, do tego pozostaje od dekad w stanie zimnej wojny z teoretycznie swoim natowskim sojusznikiem - Turcją, przed którą obrony upatruje u swojego teoretycznego wroga, czyli Rosji. Paradoks goni paradoks. Grecy czują się upokorzeni swoją sytuacją finansową, co również paradoksalnie przełożyło się na szybki lockdown Grecji z powodu braku środków na finansowanie służby zdrowia - na epidemię koronawirusa Aten po prostu nie było stać. W takiej atmosferze nie dziwi wielka sympatia zwyczajnych Greków do Rosjan - jedynych szczerze życzliwych im obcokrajowców, na co nie wpływa fakt, że Kreml sponsorował grecką, eurosceptyczną partię komunistyczną.

Polska - najbardziej antyrosyjski rząd w Unii jednocześnie najskuteczniej reprezentuje w niej interesy Putina rozbijając europejski porządek prawny i racjonalną politykę sankcji, czego dowodem jest chociażby masowy import syberyjskiego węgla i wykorzystanie jednego z czołowych jego importerów do przeprowadzenia zamachu stanu czyli afery podsłuchowej "gangu kelnerów", ośmieszenie sprawy rzekomego zamachu w Smoleńsku, od lat systematyczne niszczenie polskich służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych czyniących Polskę bezbronną przed rosyjskimi służbami, ujawnianie nazwisk nie tylko polskich, ale też amerykańskich szpiegów z CIA, czy w końcu bliskie przyjaźnie ze sponsorowanymi przez Kreml unijnymi ugrupowaniami politycznymi. Do tego pod pozorem walki z urojonymi zagrożeniami rząd niszczy polski biznes, kopalnie i służby odpowiadające za bezpieczeństwo kraju. Głównym głosem medialnym PiS-u od zawsze było skrajnie antyunijne Radio Maryja, które nadawane było początkowo z terytorium Rosji przez infrastrukturę nadawczą należącą do tamtejszego resortu łączności, a na jedną z uroczystości toruńskich zaproszono wtedy przedstawicieli rosyjskiej ambasady. Bardzo płytką nienawiść Kaczyńskiego do Rosji wyjaśnić może finansowanie kwotą 1,63 miliona dolarów jego spółki, której kapitał posłużył z kolei do utworzenia spółki SREBRNA. Kwota ta pochodziła od włoskich mafiozów z Neapolu (Kamorra), których spadkobiercy od dekad prowadzą liczne interesy z rosyjską mafią, w której za najważniejsze interesy odpowiadają byli oficerowie KGB - koledzy z młodości Władimira Putina.

Ukraina - agresja zbrojna miała na celu wyłącznie zablokowanie wejścia tego kraju do Unii, co się z łatwością powiodło. Po co więc ciągła okupacja wschodu, która tylko kosztuje, skoro można było wynegocjować pokój zdejmujący też sankcje? Ponieważ to przyczółek trwale rezonujący w całej Europie, wyjaśniający powód gromadzenia wojsk przy granicy zachodniej i coś, czego nie ma żaden kraj unijny: autarkia, czyli samowystarczalność gospodarcza zupełnie uniezależniająca od innych państw. Jej wprowadzenie samoczynne budziłoby podejrzenie przygotowań do wojny, ale została przecież wymuszona sankcjami...


* * *


Przeciwko Unii opowiadają się przede wszystkim partie i organizacje narodowców odrzucających ideę integracji państw, których spotkania organizowane były m.in. w rosyjskim Petersburgu. Unia podzielona przywróconymi z powodu epidemii kontrolami granicznymi oraz kłótniami o pieniądze i praworządność przegrywa walkę o serca Europejczyków z rządzoną silną ręką i stanowczą Rosją. Widzą oni, że Bruksela nie radzi sobie z kryzysami, kraje nie wspierają się tylko wzajemnie zwalczają, a do tego po Brexicie kwestią czasu wydaje się dalszy rozpad: usunięcie Polski czy Węgier oraz wystąpienie Włoch, Grecji, a nawet Francji. Proces ten trwać może latami albo nastąpić nagle, zainicjowany jedną iskrą - np. wyprowadzeniem przez jedną dyktaturę wojsk na ulicę, załamaniem płynności finansowej z powodu koronawirusa albo jednym zabójstwem na kształt wydarzeń z Sarajewa z 1914 roku, w tym również przeprowadzonym pod fałszywą flagą.

Tak podzielona Unia przestanie istnieć, a chronione przez nią i NATO kraje bałtyckie czy Polska nie mogą liczyć na bezpieczeństwo, tak jak na nic zdały się gwarancje udzielone Ukrainie przez USA i Wielką Brytanię. Do tego wciąż dochodzi do zabójstw politycznych zlecanych z Kremla, żadne terytorium pod stopami nie gwarantuje bezpieczeństwa przed trucizną ani ołowiem. Zabójcy ze Wschodu eliminują wrogów Rosji w Niemczech i Wielkiej Brytanii, a także w państwach muzułmańskich czy na Ukrainie. Ledwie kilka dni temu ochroną policyjną objęty został burmistrz Pragi Zdenek Hrib, po tym jak do Czech przybyć miał rosyjski egzekutor ze zleceniem na jego głowę, tak jakby granic nie było. Bo dla nich faktycznie nie ma.

Doktryna dezintegracji i dezinformacji osiągnęła poziom mistrzowski. Jedyną opcją na ocalenie Europy przed wyniszczeniem ekonomicznym i społecznym, po którym operacja militarna nie będzie już konieczna, jest zmiana filozofii działania kontrwywiadów i polityki bezpieczeństwa. Konieczna jest też większa dojrzałość polityków, których obecnie bez trudu rozgrywają nawet "gangi kelnerów". Zamiast jedności mamy manifestację pogardy do słabszych i obojętności. Dziś geopolitycznie jesteśmy w połowie lat 30-tych XX wieku, Reichstag już dawno się pali. Gdy obudzimy się 17 września 1939 roku, na zmiany będzie już za późno a połowę świata znów od reszty oddzieli żelazna kurtyna.

 

Kazimierz Turaliński

14 maja 2020 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x