Blog

Policyjny sabotaż to przestępstwo?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rozumiem strajkujących policjantów, gdyż za dzisiejszą miesięczną pensję oficera ja w sektorze komercyjnym jestem w stanie prowadzić czynności najwyżej przez parę dni. Ale... obecna sytuacja to skandal i sabotaż bezpieczeństwa publicznego, którego nic nie tłumaczy. Służba to nie praca a kto tego nie rozumie, powinien zmienić zawód.

PEDOFILIA - JAK WRABIA SIĘ W KIELCACH?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od kilku dni otrzymuję liczne wiadomości od... dzieci z Kielc. Dziwnym trafem zbiegło się to w czasie z docierającymi do mnie informacjami, że osoby bardzo niezadowolone z powodu mojego poprzedniego tekstu o tuszowaniu w Kielcach przestępstw na szkodę dziecka będą próbowały wrobić mnie w kolejne przestępstwa. Najwyraźniej padło na pedofilię.

Zaufani prokuratorzy Ziobry tuszują przestępstwa i narażają 8-latkę na przemoc lub śmierć?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

O co chodzi? Matka od kilkunastu lat znęca się nad dziećmi - starszą córkę katuje tak bardzo, że obawia się ona pobicia na śmierć. Jej rodzina dokonuje pobić, rozbojów, zastraszeń i szantażów, a kieleccy prokuratorzy ścigają tych, którzy... zgłosili te przestępstwa. Chyba nie tak powinno być?


SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA – PROSZĘ O UWAŻNĄ LEKTURĘ CAŁOŚCI i UDOSTĘPNIANIE POSTU oraz przesyłanie zapytań w tej sprawie do posłów i senatorów ze swojego okręgu. To nie jest mem więc nie będzie krótko, za to musi być dokładnie, gdyż sprawa wymaga dokładnego przedstawienia. Temat nie ma na celu wzbudzenia politycznej sensacji (celowo przemilczałem w tym artykule bardzo poważne powiązania polityczne, chcę dać Ministrowi Sprawiedliwości szansę na udowodnienie, że nie toleruje on przestępstw nawet swoich wieloletnich przyjaciół) a jedynie ujawnienie nieprawidłowości w kieleckiej prokuraturze rejonowej, które mogą doprowadzić do tragedii na miarę sprawy Tomasza Komendy i nawet do śmierci 8-letniego dziecka, a także do bezkarności sprawców ciężkich gatunkowo przestępstw takich jak rozbój, groźby karalne kierowane wobec świadka w postępowaniu karnym, wieloletnie znęcanie się nad rodziną, a być może także zmuszania do prostytucji i sutenerstwa. Daję Zbigniewowi Ziobro szansę zostania bohaterem i udowodnienia, że w jego resorcie nie ma kumoterstwa ani tolerancji dla tuszowania przestępstw, zwłaszcza na szkodę dzieci. Alternatywnie może on stanąć tam, gdzie stoi prokurator który oskarżał Tomasza Komendę i prokuratorzy z Amber Gold.

MAFIA AUTOSTRADOWA - WYROK POTWIERDZIŁ WYNIKI MOJEGO ŚLEDZTWA

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Senator G. - on stoi za zamachem na dziennikarza śledczego?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W nocy z 1 na 2 września nieznani sprawcy usiłowali podpalić mieszkanie znanego dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka, od ponad 20 lat zaangażowanego w wyjaśnianie sprawy zabójstwa dziennikarza śledczego Jarosława Zientary. To właśnie 1 września – ale 1992 roku – skupiony na ujawnianiu wielomilionowych przestępstw ekonomicznych Zientara został uprowadzony a następnie zamordowany. W wyniku intensywnych działań Krzysztofa M. Kaźmierczaka sprawę zabójstwa wznowiono a do sądu po wielu latach trafił akt oskarżenia przeciwko prawdopodobnemu zleceniodawcy zbrodni – byłemu senatorowi Aleksandrowi G. Trudno nie łączyć tych wydarzeń i zbieżności dat dawnego morderstwa i dzisiejszego zamachu.

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Jana Kochanowskiego 18/9
40-035 Katowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego:

 

x