Blog

TO WCALE NIE MAGDALENA ŻUK MIAŁA ZGINĄĆ?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
A co jeśli do Egiptu miała polecieć nie piękna młoda blondynka Magdalena Żuk tylko... piękna młoda blondynka Magdalena Ż., szefowa Magdaleny Żuk nosząca TO SAMO IMIĘ i NAZWISKO i prowadząca działalność gospodarczą o podobnym profilu (Magdalena Żuk prowadziła do 18 lipca 2016 r. dział. gosp. o profilu kosmetyczno-fryzjerskim, Magdalena Ż. nadal prowadzi dział. gosp. o profilu kosmetyczno-fryzjerskim - w obu przypadkach kod PKD 96.02.Z)? Może ktoś pomylił te panie i źle wytypował ofiarę, dlatego mamy tak poważny problem ze zrozumieniem tej całej absurdalnej sytuacji, z ustaleniem motywu, modusu operandi oraz powiązań potencjalnego sprawcy i ofiary...?
 
Ciekawym epizodem w karierze zawodowej szefowej Magdaleny Żuk jest uzyskanie przez nią koncesji na wydobywanie kopalin ze złóż - a konkretnie wydobywanie kruszywa naturalnego ze złoża "Jeziory" w miejscowości Jeziory, gm. Świebodzin. Nadmienić należy, że od wielu lat zajmuje się ona głównie estetyką wyglądu, a więc dziedziną absolutnie niepokrewną. Koncesję otrzymała w 2010 roku, kiedy każdy chciał zarabiać na budowie autostrad, a na Dolnym Śląsku jeszcze aktywnie działała handlująca kruszywem spółka DSS, którą zaraz po nagłej śmierci prezesa zarządu zamknięto z wielkim hukiem ze stratą rzędu 700 milionów zł. Niektórzy łączyli jej działalność z wpływowymi politykami związanymi blisko z Platformą Obywatelską, w tym z Grzegorzem S. i Kazimierzem M. Wtedy to był bardzo niebezpieczny biznes, fala upadłości zmiotła setki polskich firm budowlanych, przedsiębiorcom grożono, dochodziło do licznych przestępstw popełnianych na ich szkodę. W czasie tzw. afery autostradowej przedsiębiorcy z różnych branż byli masowo wikłani w zamówienia publiczne w rolach figurantów, a zarabiały na tym osoby powiązane z ówczesną władzą i wiodącymi spółkami giełdowymi.
 
Oczywiście szefowa Magdaleny Żuk wcale nie musiała mieć żadnego związku z inwestycjami drogowymi, koncesję mogła uzyskać przypadkowo i wcale nie angażować się w realizację zamówień publicznych, zaś zbieżność jej tożsamości i podobieństwa fizycznego oraz kariery zawodowej ze zmarłą mogą być najzupełniej przypadkowe. Niemniej jednak, to ciekawe. We Wrocławiu według bazy PESEL mieszka 166 osób o nazwisku Żuk, około połowa z nich to kobiety. Jakie jest statystyczne prawdopodobieństwo, że w gronie tych około 80 kobiet znajdą się dwie Magdaleny w podobnym wieku, podobnie wyglądające, wykonujące podobny zawód i pracujące w tym samym salonie fryzjerskim? Ciekawy zbieg okoliczności, prawda? Oczywiście absolutnie nie sugeruję, że szefowa Magdaleny Żuk ściągnęła ją kilka miesięcy temu ze Zgorzelca do Wrocławia i zatrudniła ją w charakterze tarczy, ale jeśli Magdalenę Żuk zamordowano i było to faktycznie ukartowane z Polski, to mogło dojść do banalnej pomyłki i to właśnie jej szefowa jest dzisiaj w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Motyw może być oczywiście w ogóle nie związany z kruszywami i budową autostrad. Mam nadzieję, że nasze służby wyjaśnią ten wątek i otoczą Magdalenę Ż. należytą ochroną.

 
Kazimierz Turaliński
 
19 maja 2017 r.
 
 
 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x