Blog

CO DALEJ ZE SPRAWĄ MAGDY ŻUK i DLACZEGO "NIC"?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od roku śledzę sprawę śmierci Magdaleny Żuk i dochodzę do smutnych wniosków: znów nad nadzieją zatriumfuje doświadczenie procesowe, czyli ponownie prokuratura dla "świętego spokoju" umorzy postępowanie by nie zawadzało w pełnej "sukcesów" statystyce. A prawda? By do niej dotrzeć trzeba sięgnąć po inne środki - te oficjalne znów zawiodły. Podobnie jak zawiedziona została wiara w moralność i rzetelność działających z urzędu organów ścigania.
 
JAKIE DZIAŁANIA NIE PRZYNIOSĄ JUŻ SKUTKU?
 
Z pewnością wyczerpały się możliwości działań internautów - informacje możliwe do pozyskania z perspektywy komputera już dawno zostały zebrane i omówione. Nic nowego tutaj już nie wypłynie, za to coraz częściej obserwuję "mgłę kontrwywiadowczą" - czyli podsyłane fałszywe, ale niezwykle sensacyjne tropy, które ośmieszają całą sprawę. Nie oceniam kto za nimi stoi. To mogą być osoby bezpośrednio zainteresowane tym, by o Magdalenie Żuk świat zapomniał, albo internetowi "śmieszkowie", uważający za świetną zabawę znęcanie się nad zmarłą. Powód nie ma jednak żadnego znaczenia - po prostu wszelkim nowym informacjom trudno już wierzyć, nie są wiarygodne a więc nie mogą stanowić podstawy wiarygodnych ustaleń faktycznych.
 
Zupełnie wyczerpał się też potencjał lobbingowy internautów - grupy dyskusyjne dotyczące Magdaleny Żuk zrzeszają obecnie (łącznie!) co najwyżej kilkaset zaangażowanych (wypowiadających się) osób, a to siła (a raczej brak siły) zupełnie bez znaczenia - margines społeczeństwa dla mediów i zarazem margines wyborców dla polityków. O taką grupę nie warto nikomu zabiegać. Po oburzonych milionach nie został już nawet ślad, a oburzonymi setkami nikt się nie przejmuje.
 
CO WIĘC DALEJ MOŻNA ROBIĆ?
 
Obecnie jedyna opcja to działanie punktowe i merytoryczne ze strony rodziny zmarłej, czyli osób dysponujących statusem "pokrzywdzonego" w postępowaniu przygotowawczym. Z pewnością konieczne będzie podważenie egipskich raportów w oparciu o merytoryczne ekspertyzy biegłych, natomiast kwalifikację karnoprawną przyjętą przez prokuraturę obalać powinny opinie prawne przygotowane przez doświadczonych karnistów (nie adwokatów prowadzących praktykę od sasa do lasa - czyli od spraw pracowniczych, przez rozwody po spory administracyjne, ale od fachowców którzy nie tracą czasu na sprawy spoza specjalizacji karnej). To nie jest też już czas na detektywów - kto działa legalnie w tej branży ten wie, że tutaj już niewiele można zrobić, to co było do zgromadzenia to jest od dawna w aktach i na na nich należy teraz pracować, a ewentualne uszczegółowienie sprawy wymaga czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych, których detektywom realizować nie wolno. Ponadto policja może je zrealizować dużo taniej - dosłownie za zero zł, nie warto więc szukać dróg na około, tylko przygotowywać dobrze umotywowane (uzasadnienie faktyczne i prawne) wnioski dowodowe. Trzeba się przy tym spieszyć. Sprawa zostanie bowiem na dniach umorzona, a wtedy zaskarżenie postanowienia lub spowodowanie wznowienia postępowania będzie bardzo trudne a zarazem czasochłonne. A upływ czasu sprzyja już tylko tym, którzy ze śmierci Magdaleny Żuk odnieśli najwięcej korzyści...
 
 
Kazimierz Turaliński
 
2 maja 2018 r.
 
 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x