Blog

MASA ZA KRATAMI!!! I znów miałem rację...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kiedy od dłuższego czasu informowałem o prowadzeniu dziennikarskiego śledztwa w sprawie Jarosława S. pseud. Masa - świadek koronny znajdował cały tłum fanów i popleczników gotowych wydrapać mi oczy w jego obronie (pozdrowienia dla pewnych pań). Już na całkiem poważnym gruncie od poważnych osób otrzymywałem groźby pozbawienia życia, insynuowano mi że "namierzono" moją rodzinę, a Masa na każdym kroku dawał mi do zrozumienia, że mnie "obserwuje" i mam się bać.

Ja swojej roboty jednak nie zarzuciłem, uczciwi policjanci również. Dziś Masa odpowiada za wyłudzenia kilkuset tysięcy zł i m.in. korupcję oraz składanie fałszywych zeznań (na tym ostatnim teraz wszyscy się wykładają). Wraz z nim zarzuty usłyszało kilka innych osób, w tym
naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. A jeszcze kilka tygodni temu prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście oddalił mój wniosek dowodowy w sprawie ustalenia, który z policjantów na rzecz Masy nielegalnie wrzucał mnie "na bęben". Twierdził, że to absolutnie nieprawdopodobne, by policjanci popełnili przestępstwo i to wspólnie ze świadkiem koronnym... Ciekawe, co teraz powie? :)
 
Analizując całą sytuację nie trudno zauważyć też pewną nieścisłość - skoro Masa zarabiał takie grube miliony na książkach i na uczciwym biznesie, którym tak się chełpił, to dlaczego popełnił wraz z innymi osobami (trzeba się przecież podziałkować!) przestępstwa, z których korzyść to marne kilkaset tysięcy zł? Czy zrobił to dla "sportu", z nudów, bo ciągnie wilka do lasu? Otóż.... nie sądzę. Niedługo prokuratura dojdzie do wątku śląskiego działalności pewnych przestępców, gdzie ścierają nam się sprawy wielomilionowych wyłudzeń, dokonywanych współcześnie wymuszeń (w tym przez słynnego "aktora" - niedawno atakującego mnie publicznie naturszczyka, wypromowanego przez filmy bardzo przeze mnie lubianego Patryka Vegi) i... prawdziwe motywy oraz prawdziwy mocodawca zabójstwa Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing. Ale o tym wkrótce.
 
Dziś padł mit nawróconego człowieka wyznaczającego trendy moralności. Oby to był zimny kubeł dla czytelników, wierzących w szczerość i nawrócenie człowieka, który przez pół życia kazał łamać ludziom kości, zmuszał dziewczyny do seksu i dowodził własnym bandyckim komandem. Nawrócenie jest możliwe, ale tu doszło tylko i wyłącznie do ponownej kompromitacji policji, która zamiast rozbić gangsterem "mafię" dała się jednemu gangsterowi odwrócić przeciwko jego konkurencji.
 
Kazimierz Turaliński
 
16 maja 2018 r.
 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x