Blog

Gang celebrytów - wkrótce aresztowania?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Polsce grasuje grupa przestępcza prowadzona przez celebrytów. Odpowiada za wymuszenia, kierowanie gróźb i inne podobne ciężarem gatunkowym przestępstwa. Składa się w znacznej części z aktorów – naturszczyków, którzy przed paroma laty byli... przestępcami lub „niepokornymi” policjantami, a do rangi gwiazd wyniosły ich głównie filmy sensacyjne.

Były policjant usunięty dyscyplinarnie ze służby. Uważa się za ofiarę systemu, choć w istocie był znany głównie z zamiłowania do spożywania wódki w czasie służby, podejrzanych układów z półświatkiem oraz z braku kontroli nad agresywnymi zachowaniami. Były gangster przynależący dawniej do ogólnopolskiej zorganizowanej grupy przestępczej, łączony z sutenerstwem, narkotykami i oszustwami. W swej działalności korzystał z parasola ochronnego Policji. Były świadek koronny z grupy pruszkowskiej... Pokochane przez media indywidualności (żeby nie powiedzieć – indywidua), które już raz nie wykorzystały otrzymanej od losu szansy na uczciwe życie, jakiś czas temu utworzyły małą, można wręcz powiedzieć „sentymentalną” grupę przestępczą działającą według filozofii lat 90-tych. Jej pomysłodawca i ojciec chrzestny od kilku dni przebywa w tymczasowym areszcie w związku z zarzutami korupcyjnymi i wyłudzeniami. Pozostające na wolności osoby najpewniej w niedalekiej przyszłości usłyszą zarzuty m.in. próby wymuszenia dużych kwot pieniężnych od biznesmenów z południa Polski. Wypisz wymaluj gotowy scenariusz na kolejny film Patryka Vegi.

Wydaje się, że wiele osób własną popularność i rozpoznawalność pomyliło z bezkarnością. Uwielbienie tłumu ma być glejtem do nietykalności, a zarazem „demokratycznym” przyzwoleniem na naruszanie prawa. W końcu sławnemu wolno więcej, a jego anonimowa ofiara nikogo nie obchodzi – zwłaszcza jeśli w przeszłości sama była powiązana ze środowiskiem przestępczym. Od dawna nie jest tajemnicą, że policjanci i prokuratorzy obawiają się ścigania osób znanych. Typowy Kowalski nie zna prawa, nie stać go na dobrego adwokata, nie ma znajomości wśród polityków, a w jego obronie nie stanie stado żądnych sensacji dziennikarzy. Co innego celebryta, za którym stoi rzesza fanów, a im niższych lotów jego sztuka, tym bardziej fanatyczni i oddani są jego wielbiciele. Z tego powodu osoby dawniej spychane na margines społeczny i żyjące z dala od świateł jupiterów, w dzisiejszym świecie chętnie robią kariery medialne, stające się przykrywką dla ich działalności przestępczej. Sprzyja temu niestety „schamienie” tłumu, żądnego rozrywek na poziomie tych serwowanych w starożytnym Rzymie w Amfiteatrze Flawiuszów, znanym szerzej jako koloseum.

Dziś znów nie ma żadnego znaczenia, co aktor lub pisarz sobą reprezentują, to jakimi są ludźmi. Przeciwnie - im większe kołtuństwo uosabiają, tym większa szansa na pobicie rekordu sprzedaży ich dzieł. Dlatego coraz częściej powstają filmy obsadzane ludźmi z marginesu, w tym chociażby Pitbulle, Kobiety Mafii czy Totem. Zamiast potępienia, brutalni przestępcy zyskują atencję społeczeństwa, a to próżnych rozzuchwala i popycha do dalszych gwałtownych czynów. W przypadku Masy czekaliśmy aż 18 lat na to, by wymiar sprawiedliwości dostrzegł swoją pomyłkę i wreszcie przestał chronić czynnego przestępcę. Po nim powinno już pójść z górki, nad czym z pewnością ubolewać będą podwórkowi koneserzy wielu niepokornych „gwiazd”. Co oni biedni będą czytać i oglądać, gdy ich bohaterowie trafią nie za filmowe, tylko za prawdziwe kraty?

 

Kazimierz Turaliński

1 czerwca 2018 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria
  TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x