BLOG Kazimierza Turalińskiego

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Bracia Kaczyńscy. Pieniądze z Włoch.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szukając korzeni dzisiejszego toruńskiego imperium ojca Rydzyka sięgnąć trzeba do Włoch i czasów upadku mafijnego i zarazem katolickiego Banku Ambrożego (Banco Ambrosiano), z Włoch pochodziły również pieniądze, za które powstała spółka SREBRNA kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego.

W połowie lat 80-tych Tadeusz Rydzyk wyjechał do Rzymu, gdzie starał się dużo czasu spędzać w pobliżu Jana Pawła II. To właśnie Papież-Polak, jak ustaliły włoskie śledztwa tamtejszej prokuratury antymafijnej, miał wymusić na prowadzącym interesy przez Bahamy Banku Ambrożego nieoficjalne przekazywanie funduszy polskiej Solidarności. Dzięki temu Bank Watykański, kontrolujący Bank Ambrożego, nie wnikał w źródła transferowanych miliardów dolarów. Bank w końcu zbankrutował ze stratą 1,3 miliarda dolarów, a najważniejszych bankowców zamordowali nieznani sprawcy. Mimo tego, bliskie kontakty polsko-włoskie nadal rozkwitały.

Tadeusz Rydzyk miał uzyskać od Jana Pawła II błogosławieństwo w swoich planach powołania polskiego centrum ewangelizacji, ale zamiast wrócić nad Wisłę, z nieznanych przyczyn pojechał do Niemiec. Przeżył tam załamanie, na kilka miesięcy zerwał kontakt ze światem, po czym udał się do znajomego duchownego mieszkającego w Monachium. Jak mówili jego znajomi z dawnych lat, nagle stał się zupełnie innym człowiekiem. W Balderschwangu praktykował w antysemickiej i zarazem katolickiej rozgłośni radiowej, która z uwagi na kontrowersyjne audycje została w końcu zlikwidowana. W tamtym czasie nawiązał znajomość z pracownikiem włoskiej ambasady, za pośrednictwem którego otrzymał środki na utworzenie identycznej rozgłośni w już demokratycznej Polsce. Na początku lutego 1991 r. Włoch przyjechał do Krakowa (niektóre źródła wskazują  najprawdopodobniej błędnie jako datę pierwszych spotkań w Polsce rok 1990), gdzie ustalił z o. Rydzykiem warunki finansowania. W czerwcu 1991 roku radio zaczęło nadawać. Tak za włoskie pieniądze powstało toruńskie Radio Maryja.

W tym samym czasie bracia Kaczyńscy również negocjowali warunki finansowania ich biznesu z włoskimi inwestorami - z należącą do neapolitańskiej mafii Kamorry spółką DI.FRA.BI. Potwierdzają ten fakt polskie akty notarialne i akta rejestru spółek RHB (poprzednik dzisiejszego Krajowego Rejestru Sądowego), a związki inwestorów z Kamorrą akta włoskich procesów zakończonych wyrokami skazującymi.

Nazwa DI.FRA.BI to skrótowiec od nazwisk wspólników spółki – Di Francia i Di Biase, prowadzących interesy z Francisem La Marca Octaviana. Zarówno Di Francia, jak i La Marca zostali aresztowani przez karabinierów 30 marca 1993 roku razem z innymi członkami klanu Casalesi, pod zarzutem uczestnictwa w organizacji mafijnej i gigantycznych przestępstw ekologicznych. Obaj mafiozi zostali skazani, a służące do oszust wysypisko DI.FRA.BI zamknięto.

W spółce Telegraf najważniejszą postacią był jej współzałożyciel Jarosław Kaczyński, a wspierał go zasiadający w radzie nadzorczej Lech Kaczyński. Od 29 grudnia 1990 roku Jarosław Kaczyński zajmował dodatkowo stanowisko ministra stanu oraz szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Wałęsy, a 12 marca 1991 roku Lech Kaczyński (rezygnując z posady w radzie nadzorczej Telegrafu) objął również u prezydenta Wałęsy stanowisko ministra stanu do spraw bezpieczeństwa, nadzorującego pracę Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Włosi z Kamorry przekazać mieli spółce Telegraf za jej pakiet mniejszościowy akcji kwotę 1,63 miliona dolarów, co według ówczesnej siły nabywczej waluty można porównać do dzisiejszych 20 milionów zł. Takich pieniędzy nie daje się za nic, a co ważne - spółka ta nie miała żadnej wartości. Nie miała kapitału, renomy, biznesplanu, doświadczenia rynkowego, kadry, sprzętu ani nieruchomości, więc żaden racjonalny biznesmen nie powierzyłby braciom Kaczyńskim za jej akcje tak ogromnych pieniędzy. Inwestorem była neapolitańska spółka DI.FRA.BI, zlikwidowana parę lat później przez włoską prokuraturę antymafijną. DI.FRA.BI służyła klanowi Casalesi z Kamorry do wielomilionowych oszustw ekologicznych - zamiast w kosztowny sposób utylizować przyjmowane miliony m3 odpadów, po prostu je porzucała na przedmieściach Neapolu. Klan Casalesi był uznawany za najbrutalniejszy, słynący ze spektakularnych zabójstw, monopolizowania branży budowlanej i korumpowania polityków, a także z globalnego handlu narkotykami prowadzonego m.in. z nowojorską rodziną Gambino i legendarnym Johnem Gottim.

Jeszcze w 1989 r. bracia Kaczyńscy uchodzili za ateistów i omijali kościoły. Sytuacja uległa wielkiej zmianie po transformacji ustrojowej, kiedy Jarosław Kaczyński nagle odkrył, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa religia katolicka. Początkowo niechętni sobie Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński zawarli szorstki "pakt" - katolickie media wspierały polityczne projekty braci Kaczyńskich, co przez agitację księży przekładało się na ogromną ilość głosów w wyborach, a Kaczyńscy odwdzięczali się Toruniowi szczególnymi względami. Wskazywani przez Rydzyka politycy mogli liczyć na dobre miejsca na listach wyborczych i ministerialne teki. Jego protekcją objęci byli m.in. Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Krystyna Pawłowicz, Zbigniew Ziobro, wykładający na toruńskiej uczelni były szef ABW Bogdan Święczkowski, a od czasu załatwienia Telewizji Trwam promesy kredytowej na 15 milionów zł także senator Grzegorz Bierecki, znany z nieograniczonych wpływów w SKOK-ach i wypowiedzi o "oczyszczeniu Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej".

Podczas rozwoju katolickich struktur medialnych i politycznych włoski kapitał po cichu uczestniczył w tworzeniu zaplecza finansowego dzisiaj najpotężniejszych ludzi w Polsce, w zupełności kontrolujących od 2015 roku rząd, parlament i pałac prezydencki. Ojciec Rydzyk wciąż inwestował w nowe projekty - założył gazetę "Nasz Dziennik", telewizję "Trwam" oraz uczelnię wyższą. W jego mediach dominowały radykalne poglądy, a rolę flagowego sponsora radia z czasem objął Jan Kobylański, słynący z antysemickich poglądów konsul Paragwaju na Wyspach Kanaryjskich i honorowy konsul Polski w Argentynie i Urugwaju. Kobylański (Polak) po wojnie zamieszkał we Włoszech i ukończył studia w Mediolanie, a stamtąd po latach wyemigrował do Ameryki Południowej, gdzie zajął się wielkim biznesem. Obecnie na ten sam kontynent trafiać mają, za pośrednictwem licznych spółek off-shore, brudne pieniądze pochodzące m.in. z wielomiliardowych oszustw dokonanych przy pomocy SKOK-ów, a najprawdopodobniej również z wydrenowania jednej z kopalń węgla i zbiórek na cele ratowania pewnej stoczni.

Pieniądze pozyskane przez spółkę Telegraf nie przepadły. Posłużyły do sfinansowania zakupu  od Skarbu Państwa gazety Express Wieczorny. Transakcję przeprowadzono za pośrednictwem (założonej przez m.in. Jarosława Kaczyńskiego) Fundacji Prasowej Solidarności o kapitale zakładowym w wysokości zaledwie 180 zł. Wraz z gazetą przejęto faktycznie za darmo jej cenne nieruchomości, w tym budynki położone w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 84/86, al. Jerozolimskich 125/127 oraz ul. Srebrnej 16.

Ten ostatni adres stał się głównym składnikiem majątku słynnej spółki SREBRNA, która choć była finansowana z tak kontrowersyjnych źródeł, to latami zatrudniała szefów polskich służb specjalnych - Mariusza Kamińskiego (byłego szefa CBA, obecnego ministra koordynatora służb specjalnych i kontrolującego Policję szefa MSWiA), Macieja Wąsika (byłego wiceszefa CBA), Ernesta Bejdę (do niedawna szefa CBA) czy Piotra Pogonowskiego (do niedawna szefa ABW). Śledztwo w sprawie okoliczności przejęcia nieruchomości przez Fundację Prasową Solidarności umorzył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Czy to zbieg okoliczności, że dziś ściśle współpracujących graczy politycznych (kontrolujących rząd, Sejm i organa ścigania) łączy włoskie źródło ich majątków, bez których nigdy nie mogliby poświęcić się walce o władzę, a w dodatku finansowanie pozyskali dosłownie w tych samych dniach 29 lat temu? Możliwe, ale logika podpowiada, że takich przypadków raczej nie ma, zwłaszcza, że neapolitańscy gangsterzy mają się w Polsce bardzo dobrze. Tamtejsi zbiegowie z powodzeniem ukrywają się np. na bandyckim podkarpackim pograniczu, szmuglują do Unii we współpracy z Ukraińcami i Rosjanami papierosy warte miliardy, a włoskie spółki "recyklingowe" od 30 lat prowadzą na polskiej ziemi śmieciowe interesy, którym nadzwyczaj sprzyja antyekologiczna ofensywa toruńskiego radia. Jak ujawniono niedawno, import śmieci absurdalnie wzrasta - ze 154 tys. ton odpadów w ostatnim (2015) roku rządów Platformy do 405 tys. ton w 2019 r. A to tylko czubek m.in. węglowej góry lodowej... Ale o tym - innym razem.

 

Kazimierz Turaliński

28 luty 2020 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x