Artykuły

LATKOWSKI - ROSJA, ZIOBRO, CBA, PODWÓJNE ZABÓJSTWO - CZY TO WPŁYWA NA OBIEKTYWIZM?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Redaktor Latkowski robi co może aby znów wesprzeć Ziobrę, któremu już wielokrotnie pomógł i to nie byle jak. Miał swój udział przy aresztowaniu skonfliktowanego z Ziobrą (niewinnego) ministra czy politycznych prowokacjach funkcjonariuszy CBA, latami ukrywał się w Rosji a źródła jego informacji w najważniejszej w jego życiu sprawie sięgają również tego kraju. Tym razem w obronie Kościoła i w hołdzie Ziobrze, wspólnie z TVP uderzył w gwiazdy konkurencyjnego TVN-u, przemilczając przy tym wiele faktów.

Na początek lekko, zacznijmy od klasycznej mafii i zbrodni - do kręgu bliskich znajomych Latkowskiego należą takie osoby jak przyjaciel Masy (utrzymującego latami sojusz z Lechem Kaczyńskim) Michał Wiśniewski (niewypłacalny wielomilionowy kredytobiorca SKOK-u), sam Redaktor miał epizody z rosyjskojęzyczną przestępczością zorganizowaną i zarzuty podwójnego zabójstwa związanego z międzynarodowym handlem kradzionymi samochodami (Masa masowo ;) handlował w tych samych latach kradzionymi samochodami - razem z Wojtkiem Kiełbińskim vel Kiełbacha). Przez 5 lat Latkowski ukrywał się w Rosji, ale nagle podjął decyzję, że wróci do Polski. I wrócił. Pomógł mu wtedy Sumliński - współautor książek z Masą. Gdy wyszedł z więzienia, gdzie przebywał za wymuszenia rozbójnicze, dostał do dyspozycji wóz transmisyjny i pracę dla telewizji - jak każdy typowy polski skazaniec, aż warto iść za kraty. A były to lata, gdy w Polsce rządził AWS, Lecha Kaczyński był szeryfem prawicy zwalczającym "mafię", Ziobro zbierał szlify w ministerstwie sprawiedliwości a Masa jako świeżo upieczony świadek koronny gołosłownie obciążał skonfliktowanych z Kaczyńskim polityków SLD i ludzi z kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy.  Sprawa podwójnego zabójstwa została umorzona - to warto podkreślić, nikt nie został uznany winnym.

Co jeszcze robił Latkowski? Zasłynął sprawą zegarka ministra Nowaka, która zupełnie przykryła temat złożenia w tym samym czasie przez jego ministerstwo doniesienia do prokuratury w sprawie "afery autostradowej". Ministerstwo złożyło to doniesienie po tym, jak przekazałem do ministerstwa komplet materiału dowodowego z mojego śledztwa w sprawie tej kilkumiliardowej afery. Wskazany przeze mnie sprawca został już prawomocnie skazany, choć apelację na korzyść oskarżonego wnosił prokurator już za czasów ministra Ziobry... Całą sprawę wraz z materiałem dowodowym opublikowałem w książce pt. "Przestępstwa w budownictwie - kary umowne, oszustwa, kartel, dumping". Sprawą zegarka Nowak został jednak niezwłocznie spacyfikowany.

Latkowski popierał również, jako chyba jedyny dziennikarz śledczy, absurdalną tezę, że za zabójstwem gen. Papały stał przypadkowy złodziej samochodowy, niejaki Patyk - w strukturach przestępczości zorganizowanej podlegający wówczas pod Masę. Złodziej luksusowych pojazdów miał spontanicznie zastrzelić z pistoletu z tłumikiem szefa polskiej Policji próbując mu ukraść warty grosze samochód Daewoo, z czego po zabójstwie jednak zrezygnował. A zabić miał podczas szarpaniny z generałem, którą uskuteczniał stojąc kilka metrów od niego...

W 2007 roku to w mieszkaniu Latkowskiego zatrzymano ściganego przez prokuraturę wówczas też ministra Zbigniewa Ziobry ministra Janusza Kaczmarka. Ścigany Kaczmarek był za rzekome przeciwstawienie się nielegalnej prowokacji CBA wymierzonej w wicepremiera Leppera, za którą to prowokację Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali później skazani na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

Później Latkowski został szefem gazety WPROST i to właśnie do niej trafiły materiały nagrane przez "gang kelnerów" z afery podsłuchowej. Dziś już wiadomo, że za nią stał robiący wielomilionowe interesy w Rosji Marek Falenta - tajny współpracownik CBA i ABW współpracujący z ludźmi zatrudnionymi w tych służbach przez Mariusza Kamińskiego. Za dostawę sprzętu podsłuchowego odpowiadał prywatny detektyw SZ. z którym pracuje z kolei były oficer CBŚ z Podkarpacia (zwolniony ze służby po postawieniu zarzutów korupcyjnych), gdzie nielegalnie ochraniał handlarzy żywym towarem i sutenerów braci R. z Ukrainy, tych samych którzy z uwagi na współpracę z funkcjonariuszami służb otrzymali symboliczne wyroki za 15 lat handlu kobietami i stręczenie dzieci pedofilom, a uzasadnienie wyroku czyszczącego im konto zostało objęte klauzulą tajności z uwagi na bezpieczeństwo państwa. Nagranie z prawicowym marszałkiem Sejmu i 13-latką zaginęło.

Natomiast "przypadkiem" za przecieki ze śledztwa w sprawie gangu kelnerów odpowiadał człowiek parokrotnie podejrzewany o pedofilię (sprawa pedofiliów z Dworca Centralnego) oraz za dowożenie Anety Krawczyk na imprezy z Andrzejem Lepperem i Stanisławem Łyżwińskim. Tej samej Anety, która oskarżeniami o seksskandal zakończyła partię Samoobrona, choć większość jej zarzutów sądy oddaliły (testy DNA zaprzeczyły ojcostwu Leppera i Łyżwińskiego), a żaden prawomocny wyrok skazujący do dzisiaj nie zapadł. Wyborców Samoobrony w większości przejął PiS, identycznie zjadając wtedy drugą "przystawkę" czyli LPR.

Pominę zaangażowanie WPROST w sprawię Amber Gold - za dużo by pisać i znów byłoby o mnie, a to przecież nudne. Przejdę więc do meritum:

Czy Sylwester Latkowski w walce z pedofilią pojedzie na Podkarpacie? I czy zabierze ze sobą wozy transmisyjne TVP? Czy opowiedzą który sędzia Trybunału Konstytucyjnego wspólnie z którym Arcybiskupem bronił skazanego później za pedofilię księdza? I czy zapytają stręczycieli dzieci, dlaczego te dwie osoby miały być rzekomo nagrane w agencjach braci R.? Ja go do tego serdecznie zapraszam, tym bardziej że uważam go za bardzo zdolnego dziennikarza. Gdyby w obronie Kościoła i wizerunku PiS-u zaatakował nie tylko TVN ale też ukraińskich handlarzy dziećmi, to udowodniłby, że jest apolityczny i liczy się dla niego tylko dobro pokrzywdzonych. Zatem "nominuję" Pana Latkowskiego do takiej kontynuacji "Nic się nie stało". Ja tam byłem i przeżyłem, Pan też da radę!


Kazimierz Turaliński

21 maja 2020 r.

Ps.

Nie, ja też obiektywny nie jestem. Stoję murem przeciwko pedofilom, bez względu na ich wyznanie i barwy polityczne. Uważam, że trzeba ujawnić ich wszystkich, a nie tylko tych, którzy fajnie wyglądają w kampanii wyborczej.

 

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x