BLOG Kazimierza Turalińskiego

DLACZEGO "SZERYF" ZNACZY GŁUPIEC? Słowo o podcinaniu gardeł

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niewinny człowiek wylądował w szpitalu z poderżniętym gardłem, przebitym płucem i nerką. Stracił 4 litry krwi. Dziś jest kaleką, możliwe że niedługo umrze z powodu problemów zdrowotnych. Komuś nie wyszła zemsta na pedofilu i prawie zamordował niewinnego człowieka. To częste przypadki - codzienność w więzieniach gdzie najprościej kogoś zabić puszczając plotkę, że jest pedofilem. Powód wtedy już jest, a reszta nie ma znaczenia, bo "w dobrych intencjach" można przecież zrobić każdą głupotę i jest się w oczach tłumu bohaterem, prawda?

Każdy głupiec chce być łowcą pedofilów albo innych dewiantów, ale żaden nie weźmie pod uwagę jednego: ŻE MOŻE SIĘ MYLIĆ! Tak, nikt nie jest nieomylny, dlatego przed wyrokiem skazującym trzeba się dobrze nad KAŻDĄ sprawą zastanowić, dać czas aby wszystkie fakty zdążyły wyjść na światło dzienne, zebrać dowody przemawiające za i przeciw winie oskarżonego, trzeba pozwolić mu się o sprawie wypowiedzieć i jeśli sobie tego życzy przeprowadzić wskazane przez niego dowody. To co "durniowi" wydaje się w danej chwili oczywiste bardzo często okazuje się jego pomyłką lub urojeniem, dlatego w tylu głośnych procesach dochodziło do uniewinnień, choć według mediów i osób trzecich (czyli tzw. nie znam się to się wypowiem) sprawy były "oczywiste" i najchętniej od razu by oskarżonych w skróconym trybie rozstrzelali, bo po co tracić czas na sądy!

Przykłady? Gang obcinaczy palców. Krakowiak. Straszny Zdzicho. Szuryga z Gangu Mutantów. Pierwsi oskarżeni o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. Edward Mazur w sprawie Papały. Słowik w sprawie korupcji w kancelarii prezydenckiej. Ryszard Bogucki w sprawie Papały. Lekarz oskarżany przez Ziobrę o zabójstwa i wielu innych, np. oskarżony o gwałt na nastolatce i jej zabójstwo Tomasz Komenda. Procesy ujawniały, że to co prokurator uważał za oczywistość okazywało się po przemyśleniu gołosłownym oskarżeniem a często wręcz sprzecznym z dowodami urojeniem - niewinności oskarżonego mógł nie widzieć jedynie człowiek chory psychicznie albo skorumpowany. Dlatego zawsze powtarzam:

Jeśli ktoś pod wpływem nowych dowodów i ujawnionych faktów nie zmienia swoich poglądów, to nie jest "bezkompromisowym", "nieustępliwym", "zdeterminowanym" ani "genialnym" śledczym. Jest ograniczonym umysłowo idiotą, który nie powinien nigdy prowadzić żadnego śledztwa.

Niestety, dziś tacy durnie są wynoszeni na ołtarze dzikiego tłumu, KTÓRY NICZYM W ŚREDNIOWIECZU ŻĄDA SUROWYCH KAR! A kogo się ukarze to już dla tłumu bez znaczenia, byleby nie wyglądał zbyt sympatycznie i to wystarczy! To średniowieczne myślenie, ale niestety jak się okazuje wielu Polaków żyje jeszcze mentalnie w średniowieczu. Dlatego apeluję - nim kogoś osądzicie i uznacie z pozycji wygodnej kanapy, że ktoś z pewnością jest winni zastanówcie się, skąd ta pewność? Co jeśli to Twoje dziecko byłoby przez wszystkich uznane za pedofila i gwałciciela - dołączysz się do tłumu rzucającego w nie kamieniem? No tak, ale to nie Twoje dziecko więc co Ci zależy, możesz więc sobie taką cegłówką rzucać w ludzi do woli...

Pamiętaj, że człowiek mądry zawsze ma wątpliwości i jest świadomy braku wszechwiedzy. Człowiek głupi jest przekonany, że wie wszystko i na pewno ma rację. Sam wybierz, którym chcesz być. I zastanów się, czy warto klaskać głupcom?

A tu artykuł o tym, jak ojciec błędnie przekonany o cudzej winie zrobił z niewinnego człowieka kalekę szlachtując go nożem. Jak się okazało, jego "pewność" była tak samo guzik warta, jak Wasza, gdy wydajecie wyroki na ludzi siedząc wygodnie przed telewizorem.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gdansk-ojciec-anaid-dokonal-samosadu-na-niewinnym-czlowieku-dotarlismy-do-ofiary/lmn1k3pKazimierz Turaliński

8 czerwca 2020 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x