Artykuły

Zostałem oficjalnie uznany... terrorystą! Czyli sprawa mBanku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu dzisiejszym dołączyłem do grona uznanych za terrorystę i „pracza” brudnych pieniędzy. Powód? Podejrzane transakcje na rachunku bankowym jednej ze spółek. W ich toku miało dojść do podejrzenia prania brudnych pieniędzy, w związku z czym rachunek bankowy w mBanku przestaje istnieć. Sęk w tym, że „podejrzane” transakcje wykryto na rachunku, na którym... nigdy dotąd nie dokonano nawet jednego przelewu wychodzącego ani nie odnotowano ani jednej wpłaty! Reasumując – wyprałem 0 zł (słownie: ZERO zł) w toku 0 transakcji (słownie ZERO transakcji). Za to nie starczyłoby nawet na zakup klapek dla Osamy bin Ladena...

W czym problem? Zmiana rachunku bankowego jednego z podmiotów gospodarczych przypadła na półrocze – z dniem 1 lipca zlikwidowałem rachunek w banku X, a wszelkie faktury wystawiałem od końca czerwca na mBank. Nagle, LISTEM ZWYKŁYM!, doręczono informację o wypowiedzeniu nowego rachunku bankowego z uwagi na naruszenie ustawy antyterrorystycznej. Mocna rzecz.

Akt pierwszy – kontakt telefoniczny:

 • Odnotowaliśmy na rachunku spółki podejrzane transakcje, w związku z czym działając wskutek dyspozycji KNF musieliśmy wyeliminować rachunek z obrotu.
 • Jakie konkretnie transakcje?

 • Nie mam dostępu do takiej informacji, ale zgodnie z ustawą musiały zostać zakwalifikowane jako podejrzenie prania brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu

 • Jakim cudem, skoro na tym rachunku nie wpłacono ani jednej złotówki ani nie wypłacono ani jednej złotówki, w dodatku prowadzimy w Waszym banku kilka rachunków i pozostałe nie są podejrzane o terroryzm?

 • Nie wiem, ale jakieś musiałby być uznane za podejrzane.

 • Jakim cudem zachodzi podejrzenie prania brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu transakcjami które nie istnieją i wyprać dzięki nim mogłem całe ZERO ZŁ?

 • Ale to każda kwota może zostać uznana za podejrzaną transakcję, może pracownik coś transferował przez rachunek bankowy...

 • Ale pracownicy nie mają dostępu do konta bankowego a na wyciągu widnieje ZERO JAKICHKOLWIEK TRANSAKCJI...

 [moje nadzieje na logiczny dialog poległy bohaterską śmiercią...]

 

Akt drugi – wizyta w placówce mBanku:

 • Otrzymaliśmy wytyczne KNF żeby zamykać rachunki podejrzane.

 • Jakim cudem jeden z moich rachunków jest podejrzany na pozostałe nie są i to nie są podejrzane te na których mam mnóstwo obrotów, a piorę brudne pieniądze tym, na którym obrotów żadnych jeszcze nie ma?

 • Musiały być jakieś podejrzane transakcje... [skrót – aby nie referować godzinnej dyskusji]

 • Dlaczego o likwidacji rachunku bankowego informujecie listem zwykłym?

 • [brak odpowiedzi na temat]

 • Dlaczego przesłane pismo jest datowane na 21 czerwca, czyli jest antydatowane a od niego biegnie czas do likwidacji rachunku?

 • To są Pana domysły że pismo jest antydatowane, a czas likwidacji rachunku liczy się od daty podjęcia decyzji przez pracownika banku.

 • Nawet jeśli u niego w biurku to pismo leży tygodniami?

 • No jeśli jest data na piśmie to ta data się liczy.

 • Czyli jakby ten list zwykły zginął na poczcie albo pracownik zapomniałby go wysłać to nawet byśmy nie wiedzieli że już minął okres wypowiedzenia i nie mamy rachunku na spółkę?
 • Czas likwidacji rachunku jest liczony od daty na piśmie... A pismo nie było antydatowane, wysyłamy je na bieżąco do wszystkich klientów.

W tym momencie w tle zaczyna się awantura... z innymi klientami, którzy również prowadzą spółki kapitałowe i uzyskali nagle pisma o likwidacji rachunków bankowych – również datowane wstecznie na średnio 10 dni. Tak samo jak ja właśnie otrzymali przesyłki, w których określono ich legalnie działające firmy jako... podmioty realizujące transakcje z naruszeniem prawa w postaci prania brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu... Jak się okazało, mBank pragnąc przypodobać się KNF-owi i wykazując „rewolucyjną czujnością” postanowił na chybił trafił wypowiadać masowo rachunki prowadzone dla przedsiębiorców pod zarzutem jednego z najpoważniejszych przestępstw. Co gorsza, w mojej ocenie masowo antydatowano pisma w tej sprawie, gdyż (uwaga, uwaga!) reklamacja w tym zakresie jest rozpatrywana przez 30 dni, a więc już po likwidacji rachunku, którego odtworzenie jest później niemożliwe. Co mi zaproponowano? Otwarcie nowego rachunku – dwa razy droższego... Podziękowałem.

Mbank zachował się nieetycznie i skrajnie nieprofesjonalnie. Wystawił przedsiębiorców w sezonie urlopowym, z których wielu po powrocie do domu dowie się, że nie ma już rachunku bankowego. Do tego nie wiem jak Wy, ale ja wystawiam faktury także z kilkumiesięcznym terminem płatności i zmiany podanego na nich numeru konta u wszystkich kontrahentów wprowadzają poważny chaos. Do tego mBank funduje klientom nadzwyczajny stres, gdyż trudno przejść spokojnie obok przesyłki informującej, że jesteśmy podejrzani o poważną działalność przestępczą. Niejeden starszy człowiek mógł na taką wiadomość dostać zawału , a że nie każda placówka mBanku w każdym większym mieście obsługuje przedsiębiorców, to wyjaśnienie sprawy wymusza niekiedy daleką podróż – nawet kilkadziesiąt kilometrów. Dodatkowo wisienką na tym torcie była bezczelna oferta zawarcia nowej umowy o prowadzenie rachunku bankowego z wyższymi opłatami – dostępnego od ręki... Ewentualnie doradzono mi (równie bezczelnie), że mogę podać ich do sądu...

Żegnam mBank, nie dostanie już ode mnie ani złotówki. Jednocześnie dziękuję za kolejną motywację. Otóż, 99% moich aktywów już dawno znajduje się poza terytorium Unii Europejskiej. Patrząc na otaczające nas szaleństwo, wszechstronną inwigilację i paranoidalną obsesję na punkcie zwalczania wyimaginowanych „przestępstw” wymierzonych we władzę, czuję wielką motywację do przeniesienia również tego ostatniego procenta. Nie warto inwestować w nieruchomości ani w spółki w Polsce. Wszystkim polecam przepiękne miejscówki na Pacyfiku, z czystym piaskiem, przejrzystą wodą i nienachalnymi urzędami, a lokatę kapitału wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Tam za każdego dolara podziękują, u nas – za każdą złotówkę nałożą mandat skarbowy, zarządzą kontrolę i pouczą o odpowiedzialności karnej zalecając przyznanie się do winy.

Btw. Ciekawe ile miałbym już milionów na koncie, gdybym dostawał złotówkę za każdym razem, ilekroć słyszę na infolinii: „rozumiem Pana sytuację, ale nic nie mogę w tej sprawie zrobić”.

#mbank #terroryzm #praniebrudnychpieniędzy

 

Kazimierz Turaliński

2 lipca 2019 r.

 

Komentarze Kazimierza Turalińskiego

Komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych, głośnych lub przemilczanych przestępstw oraz zmian w prawie i gospodarce. Zabarwione światopoglądowo ale niezwiązane trwale z żadną partią polityczną, nielojalne nikomu ani niczemu za wyjątkiem sumienia.

LOBBY PEDOFILSKIE, czyli jak PODBITO BANDYCKIE POGRANICZE

Nie, to wcale nie jest opowieść gangsterska. By być lepszym od konkurencji w świecie przestępczym trzeba być gorszym... a tę przewagę na Podkarpaciu zdobyto dostarczając dobrze ulokowanym w strukturach władzy "koneserom" bardzo młode dziewczęta, głównie Rosjanki i Ukrainki. Miały 13-14 lat, czasem mniej.

Czytaj więcej...

PATRYK VEGA - nieświadomie promuje kłamstwa pedofilów?

Informacje o ekranizacji przez Patryka Vegę "afery podkarpackiej" spotkały się z ekscytacją mediów i kinomaniaków... Sęk w tym, że ze słów reżysera wynika, że dał się komuś perfidnie oszukać.

Patryk, znamy się już niemal 10 lat. Miesiącami spotykaliśmy się gdy powstawały "Służby specjalne", film i serial których byłem niejawnym konsultantem. Prezentowałeś w nich w dużej części sprawy zbrodni i afer gospodarczych, które ja ujawniałem w prawdziwym świecie. Poznałem Cię na tyle dobrze, by wiedzieć jak idealistycznie byłeś wtedy nastawiony do ujawniania trudnej prawdy, także kosztem pieniędzy czy poklasku publiczności. Dlatego dziś pozwolę sobie wywołać Cię do tablicy i zapytać o Podkarpacie.

Czytaj więcej...

STACHOWIAK - prawda o tym kto zabił a kto krył zbrodnię

Śmierć Igora Stachowiaka nie była przypadkowa, była od początku zaplanowanym zabójstwem. Policjanci działali tak jak milicyjni mordercy Grzegorza Przemyka, syna antykomunistycznej poetki, mieli identyczne „plecy” i byli pewni swojej bezkarności. Do zbrodni przygotowali się dobrze, wymówką do zatrzymania ofiary miały być poszukiwania kogoś podobnego. Dlatego już w czasie interwencji na wrocławskim rynku, gdzie ofiara została „upolowana”, brutalnie zakuwano w kajdanki osoby, które nagrywały działania policjantów, choć nagrywanie takie jest w pełni legalne. Policjanci korzystając z monitoringu miejskiego wyłapywali osoby mogące dysponować nagraniem z ich interwencji. Jeden z zatrzymanych twierdził, że został przez policjantów już na komisariacie pobity.

Czytaj więcej...

Księża pośredniczyli między braćmi Kaczyńskimi i gangsterami, a Edward Mazur stał na drodze spółce SREBRNA

Bracia Kaczyńscy nie byli wierzący, nawet w czasach najczarniejszej komuny trudno było ich spotkać na patriotycznych nabożeństwach. Wszystko zmieniło się nagle, na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Jarosław Kaczyński stał się człowiekiem Kościoła i zagospodarował katolicką niszę na polskiej scenie politycznej. Nie było to nawrócenie, lecz pragmatyzm.

Czytaj więcej...

Demokracja, czyli dyktatura smutnych klaunów

Nie jestem zwolennikiem demokracji, dlatego też nie należałem i nie będę należał do jej „obrońców”. To zły ustrój. Nie premiuje najlepszych, tylko przeciętniaków, a na nich nie zbudujemy przecież najlepszego państwa. Widzieliście kiedyś odnoszącą sukcesy światową korporację zarządzaną przeciętnie? Ja też nie. W demokracji nie ma miejsca dla Steve’a Jobsa ani Billa Gatesa, tam pierwsze skrzypce gra Zbigniew spod warzywniaka.

Czytaj więcej...

Amber Gold, raport cz. 1 - żadne pieniądze nie zginęły!

Zostaliście oszukani w sprawie Amber Gold. Praktycznie wszystko co mogliście o niej przeczytać to kłamstwa, plotki lub nielojalne skróty myślowe. Nie trzeba szukać żadnych pieniędzy, doskonale wiadomo gdzie one są. Kluczem do prawdy pozostaje struktura wydatków. Matematyki nie można oszukać, dlatego dopiero ona ujawnia nam prawdę o rzekomo największej aferze finansowej ostatnich dekad, która jest aferą, ale nie kryminalną tylko polityczno-medialną.

Czytaj więcej...

MAFIA AUTOSTRADOWA - wyrok potwierdził wyniki mojego śledztwa

Prawomocny wyrok karny Sądu Okręgowego w Warszawie potwierdził rzetelność i trafność wniosków przygotowanych przeze mnie w latach 2012-2014 raportów dotyczących procederu zorganizowanych oszustw przy budowie autostrad, czego beneficjentem były czołowe spółki giełdowe. To efekt paru lat mojej ciężkiej pracy w interesie małżeństwa Sz. - choć oczywiście, nie usłyszałem za to słowa "dziękuję", a wręcz przeciwnie...

Czytaj więcej...

Faszyści, czyli czy jesteś skończonym idiotą?

W Polsce jest faszyzm - to już wiadomo niemal powszechnie w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami. W końcu pojawiają się już takie niepodważalne źródła jak np. wypunktowane podobno przez United States Holocaust Memorial Museum wczesne oznaki wprowadzania ustroju faszystowskiego, wypisz wymaluj pasujące do sytuacji nad Wisłą. Tylko mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przygotował je imbecyl a powielają osoby z bardzo mocno ograniczoną wiedzą...

Czytaj więcej...

Bogucki – 25 lat więzienia bez dowodów winy

Czy Ryszard Bogucki jest niewinny? Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Istotne jest to, czy sąd skazując go za zabójstwo Pershinga miał ku temu dostateczne podstawy (dowody). Według mnie nie miał.

Ryszard Bogucki był oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały, wcześniej usiłowano mu przypisać likwidację Zbigniewa Szczepaniaka pseud. Simon – rezydenta grupy pruszkowskiej na Śląsk, a ostatecznie skazano go za oddanie śmiertelnych strzałów do legendarnego lidera ożarowskiej przestępczości zorganizowanej – Andrzeja Kolikowskiego pseud. Pershing.

Czytaj więcej...

Miliarderzy, Floryda, LGBT, kosmetyczki... sprawa śmierci Magdaleny Żuk

Szefowa zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nie jest tylko skromną kosmetyczką. Inwestycje jej rodziny mogą imponować, podobnie jak krąg kontrahentów. Do tego panieńskie nazwisko Magdaleny Ż. - D. - wzbudza wielki respekt, jej ojciec cieszy się wielkim szacunkiem regionalnych prokuratorów, sędziów i adwokatów.

Czytaj więcej...

Kult, satanizm, czy seryjny morderca młodych kobiet?

Po przestępczości zorganizowanej i terroryzmie islamskim istotne zagrożenie dla współczesnych demokratycznych społeczeństw stanowić zaczynają kulty i sekty religijne, w tym kult szatana. Często marginalizujemy potencjalny motyw zabójcy doszukując się w nim logiki na miarę własnego umysłu, a to wielki błąd merytoryczny. Kto z nas może zrozumieć tok myślenia np. pedofila lub nekrofila? Kto więc zrozumie mordercę pragnącego przypodobać się upadłemu aniołowi?

Czytaj więcej...

Czego prócz KETAMINY nie wykaże sekcja M. Żuk?

Wielu Polaków obawia się, czy wykonana po około trzech tygodniach od śmierci Magdaleny Żuk ponowna sekcja zwłok przyniesie pewne i wiarygodne odpowiedzi na pytania w jaki sposób doszło do jej śmierci oraz czy przyczyniły się do tego osoby trzecie. Odpowiedź brzmi – prawdopodobnie nie. I to wcale nie z powodu upływu wielu dni od daty zgonu ani wcześniejszego otwarcia zwłok w Egipcie.

Czytaj więcej...

Wydawnictwo Artefakt.edu.pl

Kontakt w sprawie wydawnictw książkowych:

  Wydawnictwo prawno-ekonomiczne
  ARTEFAKT.edu.pl sp. z o.o.

adres e-mail: biuro@artefakt.edu.pl

tel. kom. 537-271-291
tel.(22) 270-10-75
fax (22) 257-82-32

adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa

Kancelaria TALIONIS

Kontakt w sprawie usług prawno-ekonomicznych:

  Kancelaria TALIONIS

adres e-mail: biuro@kancelariatalionis.pl

tel. (32) 431 07 43
fax (32) 431 07 47

adres biura:
ul. Sądowa 7
41-605 Świętochłowice

adres korespondencyjny i rejestrowy:
ul. Św. Jana 11/4
40-012 Katowice

Słowo do klientów

Podobno zawsze wybierać trzeba mniejsze zło, a większe… zachowywać na czarną godzinę. Ja uważam, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście, sęk tylko w tym, by szukając do niego drogi nie zabłądzić jeszcze bardziej. Jeśli masz kłopot i nie znajdziesz jego rozwiązania w moich publikacjach – napisz. Spróbuję Ci pomóc w jego rozwiązaniu lub zminimalizuję jego skutki. Wraz z moimi współpracownikami - głównie byłymi funkcjonariuszami służb państwowych - zapewnić mogę profesjonalną obsługę problemów z zakresu bezpieczeństwa biznesu, nie wykluczając spraw związanych z przestępczością zorganizowaną lub międzynarodową, czy wykrywaniem sprawców poważnych zbrodni - w tym zabójstw.

Kazimierz Turaliński

 
Więcej na poruszone tematy przeczytać możesz w książkach autorstwa Kazimierza Turalińskiego dostępnych w Wydawnictwie Prawno-Ekonomicznym Artefakt.edu.pl:

 

x