Raporty, analizy i dowody - materiały dla prasy

W niniejszym dziale publikujemy materiały z prowadzonych postępowań (ujawnione tylko i wyłącznie na wyraźne żądanie osób, których dotyczą) znajdujących się w zakresie zainteresowania mediów i opinii publicznej. Wszelkie udostępnione dokumenty, opracowania lub wypowiedzi można przedrukowywać lub cytować (bez zmiany ich kontekstu) bez dodatkowej zgody, a jedynie za wskazaniem źródła i personaliów autora.

W przypadku zainteresowania indywidualnym komentarzem, nieopublikowanym materiałem dowodowym, albo innymi związanymi z daną sprawą informacjami prosimy o kontakt na adres: poczta @ turalinski.pl


Z żalem stwierdzam, że wyjaśnienie tak istotnej sprawy, jaką jest przestępstwo dokonane na szkodę 19 tys. osób nie może zostać dokonane w atmosferze politycznych rozgrywek zastępujących miejsce merytorycznych dyskusji nad materiałem dowodowym. Stopień nieuprawnionego przepływu informacji poza Komisję nie gwarantuje w żadnym stopniu bezpieczeństwa mojego i mojej rodziny.


Bandyci w kominiarkach. Pobicia. Zastraszenia. Kradzież pieniędzy, towaru a nawet telefonu komórkowego. Układ korupcyjno-kumoterski. Niegospodarność powodująca straty w budżecie miasta przekraczające być może nawet sto milionów zł. Nielegalne eksmisje. Blokowanie przejść podziemnych przez bojówki w militarnych strojach. Bezczynność policji, gdy na oczach funkcjonariuszy dochodzi do brutalnych przestępstw. Czy to opis Warszawy w epoce mafii pruszkowskiej i wołomińskiej? Nie. Tak wyglądała Warszawa w roku 2012 pod rządami Hanny Gronkiewicz-Waltz.


Raport ws. zorganizowanej przestępczości ekonomicznej w sektorze budownictwa drogowego oraz korupcji i paserstwa w toku wydatkowania środków unijnych przeznaczonych na budowę polskich dróg ekspresowych i autostrad, przekazany w połowie grudnia 2013 r. wicepremier Elżbiecie Bieńkowskiej za pośrednictwem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Poniższe opracowanie prezentuje naruszenia prawa cywilnego, metodykę działania sprawców masowych oszustw "w białych rękawiczkach" popełnianych na szkodę polskich, uczciwych firm budowlanych będących podwykonawcami budowy polskich dróg i autostrad oraz zaniedbania władzy państwowej w zakresie wydatkowania środków publicznych (w tym miliardowych dotacji z Unii Europejskiej) a także w oryginale ujawnia tożsamość sprawców zarzucanych przestępstw oraz podmiotów gospodarczych w ramach których realizowali oni swą działalność


Opis przestępstw oraz skan doniesienia do prokuratury w sprawie nielegalnych eksmisji, pobić, włamań, zastraszeń i kradzieży dokonanywanych przez "nieznanych sprawców" w kominiarkach, na zlecenie "nieznanych osób" - w asyści umundurowanych ochroniarzy koncesjonowanej agencji ochrony chroniącej m.in. ministerstwa oraz byłego rzecznika prasowego policji i "wierzycieli", którzy "przypadkiem się znaleźli" na miejscu zdarzenia. Pomimo działań bez komornika i wbrew decyzjom sądu, warszawscy policjanci odmówili podjęcia interwencji i pozostali biernymi widzami przestępstw.


Śledztwo w sprawie śmierci Marka Stróżyka od początku było reżyserowane w celu "udowodnienia" targnięcia samobójczego. Zabezpieczone dowody oraz zeznania świadków pozostają w rażącej sprzeczności z tą wersją. Zmarły pozostawał czynnym, wieloletnim agentem komunistycznych służb specjalnych: Służby Bezpieczeństwa oraz Wojskowej Służby Wewnętrznej (późniejszej WSI), a także pozostawał związany z elitarnym, utworzonym na polecenie Moskwy Agenturalnym Wywiadem Operacyjnym (AWO). Wielokrotnie realizował na rzecz wojska czynności na terytorium Niemiec i Austrii, a także pośrednio podejmował czynności dotyczące Stanów Zjednoczonych i Holandii.


W dniu 29 marca 2013 r. serwis internetowy www.pressmix.eu opublikował na swych stronach rozpowszechnianą od kilku dni na forach internetowych (m.in. Wirtualna Polska, Gazeta Prawna, Interia, Niezależna.pl, Pudelek, Sfora, Hotmoney) informację o stanie majątkowym córki prezesa rady ministrów Pana Donalda Tuska - Katarzyny Tusk. Publikacji towarzyszyły otwarte pytania do premiera o źródło wspomnianych dochodów. Temat publikacji znajdował się w nurcie uzasadnionego zainteresowania mediów. Pani Katarzyna Tusk poczuła się jednak urażona publikacją, w związku z czym zażądała ujawnienia źródła informacji prasowej (co jest w polskim porządku prawnym zabronione pod groźbą kary przepisami Prawa prasowego) oraz natychmiastowego usunięcia publikacji. Jako alternatywę wskazano redakcji m.in. odpowiedzialność karną oraz interwencję organów ścigania. Ze stanowiskiem takim nie sposób się zgodzić...


Dnia 16 maja 2012 roku dwóch policjantów prewencji z Olkusza dokonało bezpodstawnego zatrzymania kluczowego świadka w sprawie tzw. Afery Autostradowej. Jacek S. złożył zeznania wskazujące nieprawidłowości na budowach autostrad, co oznaczało oszustwo na szkodę Skarbu Państwa nawet na kilkaset milionów zł. Podczas pierwszego przesłuchania policjantka zażartowała, że pierwszym kogo w tej aferze aresztują, będzie on sam. Tak się też stało. Choć nagranie z kamer monitoringu ujawnia, że Jacek S. przez około godzinę spokojnie oczekiwał na kierowcę przy firmowym busie, prokuratura oskarżyła go o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, podczas czego miał zostać zatrzymany w wyniku spektakularnego policyjnego pościgu za jego samochodem...


Nieprawidłowości przy udzielaniu czołowym spółkom giełdowym zamówień publicznych na budowę autostrad(GDDKiA). W toku realizacji sprawy dot. nieprawidłowości przy budowie polskich autostrad ujawnione zostały informacje w pełni usprawiedliwiające przekazanie zebranych dowodów do Komisji Europejskiej oraz unijnego biura ds. zwalczania korupcji OLAF.


Fiat Auto Poland SA  - spór na tle realizacji gwarancji Jeep Wrangler. Sprawa zamknięta


Naruszenie infrastruktury krytycznej i masowe oszustwa na szkodę uczciwych podwykonawców. W toku analizy nieprawidłowości przy budowie autostrad na Euro 2012 stwierdzono naruszenia sztuki budowlanej oraz masowe oszustwa na szkodę uczciwych przedsiębiorców. Wykryty stan budów znacznie jednak przekroczył dopuszczalne odstępstwa od normy, wręcz stwierdzić należy sabotaż tzw. infrastruktury krytycznej w postaci spodziewanej nieprzejezdności głównych szlaków komunikacyjnych, użytkowanych zarówno w ruchu lokalnym, jak i tranzycie międzynarodowym.


Oszustwa i defraudacje środków publicznych - tzw. Afera Autostradowa lub Afera Euro 2012


Premier Donald Tusk nie wyraził zainteresowania ujawnionymi nieprawidłowościami przy budowie polskich autostrad. Powierzchowne śledztwo prowadzone przez prokuraturę pominęło w ogóle materiał dowodowy upubliczniony przez budowniczych i ich pełnomocnika, którzy nie byli stroną w sprawie i zgodnie z polskimi przepisami postępowania karnego nie byli uprawnieni ani do przejrzenia akt, ani do zaskarżenia postanowienia o umorzeniu. W praktyce więc ściganie korupcji i defraudacji czyni w Polsce stroną jedynie domniemanego sprawcę, czyli beneficjenta nieprawidłowości, a ten oczywiście nie jest zainteresowany rzetelną pracą prokuratury.


22 lipca 1989 roku zamordowany został poprzez upozorowanie samobójczego powieszenia Marek Stróżyk (pseudonim Broker) - wieloletni agent wojskowego kontrwywiadu PRL i Służby Bezpieczeństwa, odpowiadający za inwigilację zakładowej "Solidarności", a wcześniej za działalność wywiadowczą na terytorium m.in. Niemiec. W zakresie jego obowiązków znajdowało się pozyskiwanie informacji na temat tamtejszych obiektów wojskowych.DLA PRASY

W niniejszym dziale publikujemy materiały z prowadzonych postępowań (ujawnione tylko i wyłącznie na wyraźne żądanie osób, których dotyczą) znajdujących się w zakresie zainteresowania mediów i opinii publicznej. Wszelkie udostępnione dokumenty, opracowania lub wypowiedzi można przedrukowywać lub cytować (bez zmiany ich kontekstu) bez dodatkowej zgody, a jedynie za wskazaniem źródła i personaliów autora.

W przypadku zainteresowania indywidualnym komentarzem, nieopublikowanym materiałem dowodowym, albo innymi związanymi z daną sprawą informacjami prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">poczta (at) turalinski.pl


Copyright © 2017 www.turalinski.pl. All rights reserved.